Розцінки на життя: наскільки відрізняються ціни в Україні та Польщі

Розцінки на життя: наскільки відрізняються ціни в Україні та Польщі
Порівняно з Україною у Польщі дешевші курятина, свинина та яблука. Зарплати поляків в середньому майже втричі більші за місячний заробіток вінничан, але вони готують їсти на рапсовій олії і економлять на цигарках та спиртному

За рівнем цін Україна уже майже “доросла” до Європи. Чого не скажеш про решту. RIA вирішила порівняти розцінки на життя в Україні та у наших колег по минулорічному Євро-2012.
Як з'ясувалося, головним наслідком вступу Польщі до Європейського союзу для країн "нової Європи" стала масова міграція працездатного населення в Стару Європу. Тепер вони як громадяни Євросоюзу можуть влаштовуватися на роботу по всій території ЄС без квот та обмежень. На цю тему поляки люблять жартувати: коли Польща вступила до Євросоюзу, поляки поїхали на роботу в Німеччину, а в Польщу приїхали українці, а коли Україна вступить до Євросоюзу – в Україні працюватимуть китайці та інші азіати. Але повернемося до вартості життя.

Ціни
Наша західна сусідка вважається досить недорогою країною. Серед решти країн Євросоюзу, згідно з даними Євростату, тут - найдешевший продуктовий кошик. Правда, ціни в Польщі повільно та впевнено теж ідуть у Стару Європу, але навіть незважаючи на це, не надто відрізняються від наших.
У Польщі, порівняно з Україною, дорожчий хліб – від п’яти до десяти гривень, в еквіваленті. Гречка і рис коштують до 23 гривень. Макарони – по 17 гривень. Цукор теж дорожчий – під 18 гривень за кілограм (у нас від 5,5-6 грн за кг).
Також у Польщі, як в принципі і в усій Європі, дорогі цигарки. Пачка “Мальборо” обійдеться вдвічі дорожче ніж в Україні - у 32 гривні. Дорожчий тут також бензин, алкоголь та соняшникова олія: від восьми злотих (20,8 гривні).
- Соняшникова олія дорога. Тому щоб зекономити, іноді для приготування їжі використовують олію з ріпаку, - каже житель Ольштину (столиця Вармінсько-Мазурського воєводства, 230 км до Варшави) Ян Горзовські.
Разом з тим, деякі продукти у Польщі – навпаки дешевші ніж у нас. В списку таких: яблука, курятина, свинина, яблука, молоко та деякі види молочної продукції.

Як купують
Як правило, закупляються поляки у великих супермаркетах, більшість з яких розташовані за містом, або на окраїнах. Рівень цін в основному однаковий як у Варшаві, так і в невеличкому містечку. На Інтернет-форумах пишуть, що популярною є бюджетна торгова мережа “Bierdronka” (в перекладі - Божа корівка), в якій люблять закуплятися не тільки поляки, а й емігранти з України.
В Польщі немає ринків, до яких ми звикли у себе. Тому щоб купити товари подешевше, поляки ідуть не на базари, а в Інтернет.
- Ти, наприклад, міряєш - вибираєш в магазині Adidas кросівки, а потім замовляєш їх в Інтернет-магазинах. В такий спосіб іноді може вийти до 30% дешевше, - каже Ян Горзовські. – А так зекономити на чомусь досить важко – хіба що – якщо магазин оголосить якусь акцію.

Зарплати і витрати
Середня зарплата в Польщі у січні 2013 року склала 3680,18 zl (9568 грн) без вирахування податків. “Чистими” поляки отримують в середньому 2630 zl (6838 грн). У Кельце, місті побратимі Вінниці, середня зарплата після вирахування податків склала 2225 zl (5785 грн). Тоді як у Вінниці – за результатами минулого року – 2700 гривень (2300 гривень в середньому по області – дані за січень 2013 року).
Так само як в столиці України, так і Польщі, середня зарплата в Варшаві – вища ніж у решті воєводств – близько 11 тисяч гривень в еквіваленті (4,2 тисячі злотих).
Середня польська сім'я нараховує менше трьох людей, які живуть на майже 74 квадратних метрах. Кожен місяць вони витрачають в середньому 2872 злотих: переважно на їжу (на харчування іде близько 25-35% сімейного бюджету) та утримання житла, менше – на відпочинок та освіту. Такі дані наводить центральна служба статистики Польщі за 2011 рік.
Середньомісячні витрати на одну людину в сім'ї складають 1015,12 злотих (2600 грн). Більша частина цієї суми - витрати на продукти харчування та безалкогольні напої, утримання житла та транспорт. Більше 8% - витрати на відпочинок. І тільки 1,2% на освіту.
За даними головного управління статистики у Вінницькій області, у тому ж 2011 році, на одного жителя області в середньому припадало 26 м кв. житла. А за власними дослідженнями RIA вінницька сім’я з трьох людей витрачає в середньому на місяць близько 2400 гривень тільки на харчування. Ще близько 300-400 гривень обходиться нам на місяць комуналка. І близько 200-450 гривень – приблизні втрати такої родини на громадський транспорт, в залежності від того, яким транспортом користуватися.

Решта
Якщо wi-fi у вінницьких кафе масово почав з’являтися відносно недавно, то в Польщі – це вже практично стало правилом. Посидіти в мережі за чашечкою еспрессо в Ольштині коштує в середньому від 10 до 26 гривень в перерахунку. Кружка чаю обійдеться в 5-13 гривень.
Одяг та взуття в Польщі обійдуться приблизно в стільки ж, скільки і в нас. Кросівки коштують від 156 гривень (60 zl), стільки ж джинси, весняну куртку можна знайти і того дешевше – від 104 гривень (40 zl).
А от бензин у Польщі дорожчий - 14,3-14,56 гривні (5,50-5,60 zl) за літр пального марки А-95.


 

 

Відео дня

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (29)
  • Виктор Ховайло

    Ціни там на хліб макарони та бензин точно лешевші ніж в Україні щоб щось писати треба бути тут і там а не висмоктувати з пальця інформацію хліб 1.40 а в Україні 9.50 то чому там дорожче ?виходить так само але він там не зеленіє на другий день! Ковбаса по 50 грн у нас така 80 Європа мать її
  • Виктор Ховайло

    Коли автор був у Польщі щоб такий бред нести?
  • Бирюк Алла

    Розумієте в чому основна  наша проблема?Просто ми трішки ледачкуваті....А щоб добре жити-потрібно чогось добиватися в житті,аголовне ніколи не опускати руки,а говорити собі:"Я вартий кращого життя і я доб*юся щоб я і моя родина жила достойним життям)))))"
  • Бирюк Алла

    Розумієте в чому основна  наша проблема?Просто ми трішки ледачкуваті....А щоб добре жити-потрібно чогось добиватися в житті,аголовне ніколи не опускати руки,а говорити собі:"Я вартий кращого життя і я доб*юся щоб я і моя родина жила достойним життям
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
17:04 Пасажирка загинула внаслідок ДТП біля Тульчина. Водій був п'яний 16:43 «Буває телефонують і кажуть, що сітка вже не потрібна…» Розповідаємо про волонтерів з «Замасковані» photo_camera 16:30 Чим зайняти дітей влітку. Огляд літніх таборів, гуртків у Вінниці (партнерський проєкт) 16:02 Зросли штрафи за ухилення від військового обліку та мобілізації. Скільки доведеться заплатити? Від читача 16:39 BRAMA: Захист Інфопростору від Онлайн Загроз 15:39 Зеленський підписав закон про мобілізацію засуджених 15:20 Практична допомога бізнесу: можливості та ресурси для відновлення та сталого розвитку (прес-служба спілки підприємців "Стіна") 15:01 Десять пікапів «Мітсубісі» хоче купити Вінниця для ЗСУ. Скільки витратять грошей? photo_camera 14:12 «Ми маємо зайти підготовленими. Інакше буде біда!» Воїни збирають кошти на РЕБи 13:13 Коли та на скільки сьогодні вінничанам відключають світло? Розповідаємо, як розібратися 12:38 «Колесо допомоги у вишиванці». У Вінниці відбувся благодійний велозаїзд play_circle_filled photo_camera 12:15 Зробіть себе красивою цією весною: найкращі процедури від вінницьких салонів краси (партнерський проєкт) 12:13 Військові 120-ї бригади тероборони отримали нове обладнання для боротьби з окупантами photo_camera 11:28 Уламки дрона пошкодили енергетичний об'єкт на Вінниччині: 23 тисячі людей були без світла 11:09 У Вінниці наступного місяця працюватиме 31 пришкільний табір 10:11 ЗСУ збили 20 ворожих «шахедів»: ППО працювала й на Вінниччині 10:10 Від шпаклівки до декору: Як «ВінЄвроБуд» вчить дітей креативності та майстерності (новини компаній) 09:41 Де у Вінниці планово відключили світло та воду: перелік адрес 09:20 Як зберегти здоров'я спини, суглобів та куди звернутися при болях у Вінниці (партнерський проєкт) 08:39 Сьогодні вітаємо Степана. Історія, заборони та прикмети 17 травня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up