“Лагідний убивця” – підступний, але цієї небезпеки не розуміють, каже лікар з Тернополя

“Лагідний убивця” – підступний, але цієї небезпеки не розуміють, каже лікар з Тернополя
Хронічний гепатит С піддається лікуванню. Якщо вам поставили такий діагноз, не впадайте у відчай. Головне – вчасно почати лікування.

- Ця хвороба нині масово уражає здебільшого молодих людей, - каже лікар-імунолог Ігор Господарський. – Тобто людей працездатного віку. Але гепатит С – не СНІД і не рак. Це недуга, яку вдається вилікувати у більшості випадків.
Головне, як наголошує керівник обласного центру гастроентерології з гепатологією, – вчасно пройти діагностику і почати лікування. Втім, розраховувати наразі можна лише на власні можливості, бо держава від даної проблеми поки що, на жаль, «відхрестилася».
- Чим людина старша – тим швидше прогресує хвороба і тим важче вона лікується, - додає він. – Як правило, ускладнення швидше формуються у чоловіків, ніж у жінок. Причина не лише у типі харчування, а й у вживанні алкоголю, частій роботі із токсичними речовинами. На швидкість лікування впливають і супутні хвороби, наприклад, СНІД, цукровий діабет, порушення обміну речовин.
Недуга дуже підступна
Перша проблема – значна поширеність цього захворювання. Вірусний гепатит С (далі - ВГС) справді тепер належить до найрозповсюдженіших інфекційних хвороб – у світі налічують більше 200 млн. хворих. Але до останнього часу, як каже медик, в Україні навіть не реєстрували випадків такого захворювання. Діагностувати цю вірусну хворобу і лікувати її у нас теж почали не так давно.
- Світова громадськість стикнулася з цією проблемою в останні 20 років, - каже пан Господарський. – Натомість в Україні – 10-15. На щастя, на той час вірус уже ідентифікували. Адже раніше фахівці говорили про нього як “ні А, ні В гепатит”.
Плачевність ситуації, що склалася, ані в світі, ані в нас ще не усвідомили, вважає лікар. Хоча гепатит С на сьогодні є основною причиною цирозу і первинного раку печінки.
- Якщо гепатити А та Е не призводять до хронічних уражень печінки, а вірус В спричиняє цироз лише у 8-10% випадків і раку – менш ніж в 1%, то статистика щодо гепатиту С - у десять разів вища, - додає пан Господарський. – Але це – не єдина проблема. Недуга є дуже підступною. Людина може роками із нею жити, не підозрюючи про прогресування незворотних змін у печінці. Врешті у неї виявлять цироз чи рак. Американці із властивим їм чорним гумором недаремно назвали гепатит С “лагідним убивцею”.
Третя проблема – лікування існує і воно є досить ефективним, але надто дорогим. При цьому, як уточнює лікар, наша держава фактично не допомагає хворим на ВГС.
- Окрім хворих на СНІД, єдина група пацієнтів, яка може сподіватися на безкоштовну діагностику і допомогу у разі інфікуванні вірусом гепатиту С, - карні злочинці, - додає наш співрозмовник. – Маємо парадокс – держава лікує тих, хто порушив закон, але зовсім не підтримує законослухняних громадян! Навіть діти і неповнолітні на таку захищеність розраховувати не можуть.
Тернопіль випереджає всіх
Незважаючи на песимістичну картину, що склалася в Україні із ВГС, лікар закликає вже хворих, а також людей, які опинилися у групі ризику, не впадати у відчай. Адже вже існують ефективні методи діагностики та способи лікування “лагідного вбивці”.
- Протягом року на базі Університетської лікарні, що у Тернополі, діє обласний центр гастроентерології з гематологією, - продовжує він. – Фахівці центру вже довели, що уміють своєчасно виявляти хворобу і підбирати ефективне лікування.
Працівники (клінічні імунологи, гастроентерологи) цієї установи пройшли відповідне стажування як в кращих українських клініках, так і в європейських. Відтак, як каже лікар, вони знаються на найновіших противірусних ліках.
- Йдеться про найсучасніші противірусні засоби, зокрема - пегільовані та альбінтерферони, локферони та інші препарати, - додає він. – Саме ці ліки застосовують при хронічному ВГС. І якщо порівняти ефективність лікування таких пацієнтів, за даними нашого центру, зі статистикою, яка є за кордоном, ми практично не поступаємося німецьким, французьким чи, наприклад, ізраїльським клінікам. Причому саме в Тернополі нині працює один із найдосвідченіших колективів у плані лікування пацієнтів із хронічним гепатитом С.
У небезпеці – кожен
Якщо раніше лікарі вважали, що заразитися вірусом гепатиту С можна лише при переливанні крові чи її препаратів, то тепер вони зрозуміли – набагато частіше люди інфікуються при потраплянні в організм мікроб’ємів крові.
- Підхопити вірус можна під час маніпуляцій у стоматолога, будь-яких хірургічних чи гінекологічних втручань. Навіть при голковколюванні, або акупунктурі, під час татуювання чи манікюру, - додає він. – Є й інші варіанти інфікування, але такі випадки – рідкісні. Так, іноді мати може передати вірус маляті під час вагітності. Заразитися, як каже пан Господарський, можна і статевим шляхом.
- Траплялося, недуга переходила до охоронців правопорядку і лікарів через… укуси затриманих ними злочинців або, відповідно, неврівноважених пацієнтів, - розповідає він.
Стривожитися і погодитися на обстеження вас має змусити поява комплексу малих симптомів, як можуть опосередковано свідчити про зміни у роботі печінки.
- Це може бути погіршення показників при проведенні лабораторних аналізів або болі у правому підребер’ї, важкість у цій ділянці, порушення травлення, - продовжує лікар. – Насторожити мають сухість і гіркота в роті, пожовтіння склер очних яблук.
Нині вже чимало лабораторій – державних і комерційних – обстежують венозну кров на маркери вірусів гепатитів В і С. Якщо під час досліджень довели, що проблема є, наступний етап – обстеження методом полімеразної ланцюгової реакції. Як пояснює фахівець, кров досліджують ще ретельніше, аби виявити генетичний матеріал вірусів. Після цього лікарі вже знають і який вірус потрапив в організм, і навіть скільки його є на даний момент у мілілітрі крові хворого.
- Визначення маркерів коштує від 50 до 100 грн, - каже лікар. – Вартість наступного етапу обстеження залежить від лабораторії та препаратів, які використовують фахівці. Ціна коливається від 100 до 500 грн.
Отже, якщо ви своєчасно звернетеся до лікарів, маєте шанс повністю одужати, наголошує Ігор Господарський. Інакше років через 7-10 сформується цироз печінки або й рак. Тоді зарадити уже вкрай важко.

Коментар
Павло ФЕДИК (48 р.), депутат, економіст:
- Як людині живеться із гепатитом С? Усе - індивідуально. Щойно бачив молоду жінку, яка сприймає вірус у собі як трагедію. Я через це перейшов...
До речі, кілька мільйонів людей в Україні мають той вірус і навіть не підозрюють. Не знаєш, кому краще – їм чи хворим, які відчайдушно шукають гроші на лікування. Лише хворі на ВІЛ-СНІД паралельно отримують безкоштовне лікування від гепатиту С. Натомість наше головне управління охорони здоров’я більше року не може винести на розгляд облради проект (готової!) “Програми боротьби із вірусними гепатитами”. Одна із причин - відсутність коштів. Так, на рівні області проблему не вирішити, але ж можна створити певне інформаційне поле. Це могло б зупинити поширення інфекції. Діагностика молоді на наявність недуги потягне лише від 10 до 18 грн на особу. Профілактикою і діагностикою ми могли б створити суттєвий бар’єр для розпосюдження інфекції…
Оптимізм перемагає - обласну програму таки приймуть цього року, громадська організація є, надія нас не полишає!
 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (3)
  • Доктор Павло

    Вылечим от Гепатита всего за 12 !!!

    Софосбувир Даклатасвир

    Все в заводских упаковках с голограммами.

    Страна производитель: Египет,Индия

    возможна доставка курьером.

    0967772726

    0968333318

    Сотрудничаем с врачами и представителями!
  • Anonymous

    100% підтримую. хороших лікарів сьогодні - одиниці. решту - просто заробляють гроші на чужій біді. вони не вміють поставити правильний діагноз. лікують ніби експерементують, може те поможе, а може інше, а вкінці розводять руками, що нічого не допомогло, а причина - неправильний діагноз. агроші йдуть, йдуть, чим довше триває лікування тим більше грошей. лікарям економічно не вигідно виліковувати людину, краще щоб довше хворіла. такий парадокс життя!
  • Anonymous

    Парадокс сьогодення: всі (так звані лікарі) хочуть лікувати (отримувати кошти від хворих), але ніхто не хоче вилікувати.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
09:01 Рум’яні пиріжки: як приготувати смачні та пишні смаколики без дріжджів на кефірі 22:01 Прикрашає тарілки тернопільською вишивкою та архітектурою: історія майстрині Софії Демків 21:00 У ДТП на Тернопільщині постраждали п'ятеро людей 20:01 Поранений, але незламний: історія воїна-лісівника з Тернопільщини, який готується до протезування photo_camera Від читача 22:30 В новому мікрорайоні "Північний" жителі кількох будинків можуть залишитись без під'їзної дороги 19:00 Жінки на керівних і бойових посадах в армії: що про це думають тернополяни? (ОПИТУВАННЯ) play_circle_filled 18:00 У Тернополі має запрацювати креативний простір OPEN SPACE 17:01 У центрі Тернополя квітне магнолія (ФОТО ДНЯ) photo_camera 16:23 Бучацькі поліцейські затримали 16-річного студента, який прийшов в навчальний заклад з наркотиками 15:40 Оприлюднили відео конфлікту судді і поліції play_circle_filled 14:50 У Тернополі інспектор отримав майже сто тисяч за «правильне розмитнення»: що йому загрожує 14:10 У Тернополі 19 квітня падав сніг. Яку погоду чекати найближчими днями photo_camera 13:37 На Тернопільщині 19 квітня діятимуть графіки відключення світла для підприємств 13:05 «На щиті» повернувся захисник Сергій Михалко з Почаївської громади. Вічна пам'ять Герою! 12:18 Посмертно шестеро захисників отримали звання «Почесний громадянин міста Тернополя» 11:36 Волонтерка Христина Феціца пояснила, чому вирішила відмовитися від депутатства 11:03 Мобілізація автомобілів: що варто знати про новий закон. Для «20 хвилин» коментує юрист 10:18 Найнижчі пенсії в Україні отримують мешканці Тернопільської області (РЕЙТИНГ) 09:40 Що з реабілітаційним центром на Чумацькій, на який виділяли 8 мільйонів 09:02 Ранкові обстріли Дніпропетровщини. Є загиблі та постраждалі, серед яких — діти
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up