Партнер рубрики Події

Тернопіль. Конфлікт мід сусідами загострився через свердловину з водою

Тернопіль. Конфлікт мід сусідами загострився через свердловину з водою
Кілька днів без газу сидить родина Гриньків у власному приватному будинку, що в Пронятині. А їхні сусіди на кілька днів залишилися без води. Обидві родини, які проживають в одному будинку, потерпають від побутових незручностей. Вирішувати матеріальні претензії будуть у суді

Дві заяви в міліцію та у Генпрокуратуру написали родина Ярослави Гриньків на своїх сусідів, з якими проживає в одному будинку на вул. Проектній, 86, що в Пронятині. Люди кажуть, що побоюються за власне життя, адже сусіди їм погрожували та ображали. Окрім того самовільно проникнули на їхню територію, без погодження відключили газ, згодом зробили підкоп до свердловини з водою. Протилежна сторона відкидає всі звинувачення, каже, що вони безпідставні та неправдиві.

Будували спільно

Відео дня
>Непорозуміння між сусідами тривають кілька років.

- Ще шість років тому у нас були хороші відносини. Навіть разом відпочивали родинами, - каже  Олег Б.(прізвище відоме редакції, - прим. ред.) – Ми тоді шукали будинок. Коли родина Гриньків нам запропонувала купити земельну ділянку на двох - погодився. Адже будуватись двом легше, аніж одному.

На земельній ділянці у Пронятині, яку купили тернополяни, стояв двоповерховий будинок на дві сім’ї. Його треба було ще добудувати.

- У нас була попередня домовленість про те, що роботи щодо подальшого будівництва ми будемо здійснювати спільно, - запевняє донька Ярослави Гриньків Олександра. – Відтак мій чоловік займався електрикою, газом – спільно, водою – сусід Олег. За постачання будівельних матеріалів – цегли, каменю, піску відповідали ми, а за цемент – вони. Також ми знайшли бригаду майстрів, які провели світло у будинку, мурували з цегли внутрішні перегородки.

Непорозуміння розпочалися, коли почали вибивати свердловину на воду. Домовились, що свердловина буде на межі.

- Ми залишили гроші, а самі поїхали відпочивати, - пригадує пані Гриньків. - Коли приїхали, були здивовані, що свердловина опинилася на нашій земельній ділянці. Вся земля була знищена технікою, яка на ній працювала. Сусід запевнив, що пробивав свердловину двічі, намучився і по-іншому в нього не вийшло.

Після з’ясувань родини продовжили прокладати воду до будинку.

- Мене переконали провести від свердловини трубопровід на воду спочатку в частині будинку Гриньків, а тоді через спільну стіну – до моєї частини, - запевняє Олег Б. – Казали, що завжди без перешкод зможу користуватись водою. Водночас поставили на своїй території запірний кран на трубі, яка йде до моєї частини будинку.

Згодом на ділянці за будинком “виріс” паркан.

- Я був проти того, щоб сусіди відгороджували мене від свердловини, - продовжує пан Олег, - Але вони моє побажання проігнорували.

Кульмінацією конфлікту стали квітневі події.

- Без будь-яких попереджень сусіди перекрили мені воду 28 квітня. На прохання включити воду – не реагували, - запевняє пан Олег. – Таким чином вони незаконно позбавили мене права користуватися свердловиною. Хоча не мали вони на це ніякого права.

Чоловік каже, що приїздить у Пронятин з дружиною та трьома дітьми тільки на вихідні.

- Чому ми не маємо право використовувати воду, якщо я за власні кошти закупив труби та замовив вибурювання свердловини на воду? - запитує чоловік. - Ми використовуємо небагато води. Але щомісяця платимо сусідам за світло, що споживає водяний насос, у три рази більше, ніж фактично споживаємо. Квитанції я маю.

Наступного дня пан Олег викопав на своїй ділянці яму, щоб мати доступ до свердловини.

- Але сусіди почали мене звинувачувати у неправомірних діях і зводити на мене наклепи, - запевняє той. – Вирішити питання шляхом переговорів сусіди категорично відмовляються. Тому досі у моїй частині будинку так і немає води. Кран вони перекрили, а під’єднатися зі свердловини нам не дають.

Ображали і погрожували

Іншу версію цієї ситуації описує родина Гриньків.

- Ми не можемо спокійно жити, - каже донька власниці частини будинку Олександра Гриньків. – Нам погрожували. Спочатку ми не звертали увагу на провокації. Але коли після погроз залишилися без газу, я почала боятися всього.

Без попередження відключив газ сусідам пан Олег ввечері 29 квітня. Працівників газової служби до себе на подвір’я не пускав. А наступного дня періодично вмикав та вимикав газ.

- Добре, що ніхто не включив світло перед тим, як відкрити двері котельні. Адже там скупчився газ, а це могло спричинити вибух, - емоційно розповідає жінка. – Ми зателефонували на 104 і там нам порадили перекрити запірний вентель. Уже більше тижня ми без газу.

Пані Олександра обурюється таким вчинкам сусідів.

- Таке вони вчиняють не вперше, - запевняє вона. – З нами живе онкохворий батько. А він серед літа просить включити йому опалення, бо мерзне. Ще треба вчасно готувати йому їжу, проводити певні процедури.
Відключив сусід газ, як запевняє, через те, що на його території пропала вода. У цьому він звинуватив пані Олександру.

- Вони підходили та запитували, чи я перекривала воду. Я сказала, що у підвал не лізу, бо боюся, - каже жінка. - Але вони мені спокою не дали - посипалися прокльони і образи. Потім пригрозили, що відключать газ, а домашні тварини будуть здихати.

Наступного дня Олександра Гриньків викликала міліцію.

- Зранку разом з іншими людьми він почав підкоп на нашій ділянці, - обурюється жінка. – А це вже кримінальна справа. А якщо завтра він захоче просвердлити дірку у підлозі, або підсипати щось у воду? Ті люди не мають землі під ногами і вважають, що мають право робити безкарно будь-що. Вони прикриваються своїми посадами та дітьми та чинять беззаконня.

Побоюючись за власне здоров'я та життя, родина Гриньків 4 травня вирішує опломбувати свердловину. З того часу вони привозять воду з міста.

- Міліція опломбувала свердловину та запірні вентелі, однак сусіди його пошкодили, та самовільно підключились до свердловини, - продовжує співрозмовниця.

Родина Гриньків має ще ряд матеріальних претензій щодо спільного будівництва із родиною пана Олега. Під час будівництва кам'яної огорожі навколо будинку той самовільно захопив земельну ділянку площею 1,5 га, запевняє Олександра Гриньків.

- За фактами неправомірних дій правоохоронні органи проводять перевірку. Ми чекаємо на їхнє рішення, - каже жінка. - А тоді готові йти до суду. Спір, який виник між нами, будемо вирішувати у рамках цивільно-правових відносин.


Коментар
Василь КОГУТ (54 р.), адвокат:
- Кожна сторона, яка вважає себе правою, може звернутися до суду для вирішення спірних питань у зв’язку із відсутністю взаємної згоди. Але їм треба мати достатньо доказів про підтвердження свого права у питанні належності прав на спірні об’єкти, що знаходяться на спільній території чи наявності перешкод. Після того, як вляжуться емоції, сторонам треба зібрати факти, докази та правові підстави для вирішення спору. Всі майнові претензії мають ґрунтуватися на доказах. Якщо дві сторони не можуть залагодити проблему самостійно, то їм треба вирішити, з чим вони підуть до суду. Суд допоможе їм визначитись із межею, проведе законний розподіл, зобов’яже провести газ та воду на різні лічильники тощо.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (21)
  • Anonymous

    Також знаю родину Гриньків багато років, як чесних та справедливих людей. Шкода, що не роздивились кого обрали собі в сусіди. Олег Б., знай, що сказане незаслужене прокляття повертається на голову тієї людини, котра осмілилась клясти. Прокльони — це словесне виявлення комусь зла, яке походить з ненависті і гніву. За всяке прокляття людина відповідатиме перед Богом. Миру всім!
  • Anonymous

    Знаю родину Гриньків багато років. Добрі,чуйні, порядні та освідчені люди. Дуже шкода, що потрапили в таку халепу. Головна прблема мабуть у тому, що з самого початку не роздивились із ким будуть жити по сусідству. Люди, як правило не змінюються, вони є такі як є, однак часто маскуються під хороших, приємних і доброзичливих для спільноти у якій проживають. Я звичайно хотів би помилятись! Жити нормально в екстримальних умовах не можливо і на мою думку здоровий глузд і розум повинен перемогти. Потрібно обидвом сторонам поступитись своїми амбіціями та жити далі в мирі і злагоді. Якщо це не можливо потрібно роз"їхатись. щоб не сталось якоїсь біди. Думаю що навіть суд не поставить крапки у цій проблемі. Миру вам!
  • Anonymous

    Олег Б.! Мені шкода, що такі люди займають керівні посади в наших установах влади (ДПА), будь мужнім, назви своє прізвище, щоб всі знали свого "ГЕРОЯ". Знаючи твоїх дітей, мені шкода, що вони виростають моральними уродами, але в принципі вони не винні, бо нема в кого брати приклад. Подумай про своє майбутнє та майбутнє своїх дітей
  • Anonymous

    Ото думає жи він мудрий, бо нахабний, всьо роби так як собі захтів по тих диявольським законах, но шоб спричинити конфлікт. А ти подумай же життя вічне ТАМ. а не ту! Спамятайтеся, і огляніться назад, подумайте , з чого Ви починали, живіть по законах БОЖИХ , бо Видно же ні серед діда, баби , ні серед мами, тата , ні серед дітей, але то ніц не дивно , мудрого не ма.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
18:25 У Тернополі розшукують молоду жінку 18:00 Сенатору США, який має чортківське коріння, присвоїли звання «Почесний громадянин Чорткова» 17:00 У Тернополі презентували інформаційно-координаційну платформу для ВПО 16:00 Поліція розшукує 52-річного тернополянина Від читача 11:33 Присвоєння почесного звання - «Герой України» (посмертно). 15:10 Україна повернула тіла 140 полеглих захисників 14:37 У Тернополі 26-27 квітня ремонтують дороги: перелік адрес 14:03 На Київській зіштовхнулися автівки: постраждала жінка 13:35 Мешканці ОСББ закупили за власні кошти дрони для тернопільських військових 12:51 Близько 500 жителів Тернопільщини отримали щеплення у рамках Всесвітнього тижня імунізації 11:52 У Тернополі запалили свічки пам'яті про жертв Чорнобильської катастрофи 11:35 ДТП на дорозі Тернопіль-Ланівці: травмовані водій та дитина 11:03 «На щиті» повертається до рідного дому солдат Володимир Огородник 10:10 У графік зупинки котелень у Тернополі внесли зміни 09:50 Святковий гастрономічний рай на Великодні свята від мережі магазинів «Смаколик» (новини компаній) 09:30 У Тернополі відбудеться марафон з писанкарства 09:01 26 квітня відключать газ в центрі Тернополя 08:05 Якою буде ціна на газ з 1 травня: є рішення «Нафтогазу» 22:03 Історичні будівлі та карти старого міста: які бронзові мініатюри є у Тернополі photo_camera 21:03 Що тернополяни покладуть до великоднього кошика та скільки готові витратити (ОПИТУВАННЯ) photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up