В тернополянки вимагали 6 000 грн “за сприяння в міліції”

В тернополянки вимагали 6 000 грн “за сприяння в міліції”
На матір відомого у Тернополі мандрівника психологічно тиснули дзвінками, аби та віддала гроші. Міліціонери та оператори радять не виконувати інструкцій шахраїв. Краще повідомте оператора – він має право заблокувати номер. Якщо гроші у вас таки видурили – ідіть у міліцію

- В обідню пору мені подзвонили нібито від мого мобільного оператора. Сказали російською, що проводять профілактику мережі і мені потрібно на кілька годин вимкнути телефон, - пригадує мандрівник Борис Гора. – А тим часом моїй матері-пенсіонерці повідомили, що мене забрала міліція.

Дзвонили з приватного номера. Однак наш співрозмовник спершу не запідозрив нічого лихого.
- Якби казали перевести якісь гроші, то я б зрозумів одразу, що то – якесь шахрайство… А тут оператор зв’язку… Тож повірив і вимкнув телефон, - додає він.
Врятував дзвінок до невістки

У цей же час невідомі подзвонили до мами Бориса Гори. Їй уже 75 років. Пояснили, що витягти сина з міліції вона може, якщо принесе їм 6 тисяч гривень. Назвали навіть точну адресу – чи то вулицю Братів Бойчуків чи Богдана Лепкого – родина вже не пам’ятає.
Звісно, мати почала хвилюватися. Вдома таких грошей вона не мала, тож пішла до свого старшого сина. А потім пішли шукати будинок за вказаною шахраями адресою.

- Кожних 5-10 хвилин моїй мамі дзвонили і питали, де гроші, коли вона нарешті їх принесе... - продовжує чоловік. – Причому, наполягали не дзвонити до мене. Бо мовляв, мені гірше буде. Але будинку з тим номером, який їм назвали, там ніде не було. Тож брат запідозрив щось лихе і подзвонив до мене. А мій телефон — вимкнений. Тоді набрав номер моєї дружини.

Яким же було здивування родини, коли вони почули що з Борисом усе гаразд.
- Добре, що гроші так і не віддали. Але уявіть собі, як мама перехвилювалась! – продовжує Борис Гора. - Вона – старша жінка і, звісно ж, повірила, що зі мною щось не гаразд. Готова була все, що завгодно зробити, щоб мені допомогти! Не знаю, наскільки безсовісним треба бути, щоб таким чином дурити людей. Тому й розповідаю цю історію, аби з іншими не трапилось такої біди.

Зазвичай шахраї – зі Сходу
До речі, „RIA плюс” вже неодноразово писала про мобільних шахраїв. Щороку вони вигадують усе нові й нові схеми, виманюючи в людей тисячі гривень. Так, у 2012-му тернополянину Петру повідомили, що він виграв автомобіль. Потрібно було перерахувати всього лиш… 2100 грн. Найкумедніше, що його доньці прийшло таке ж повідомлення, бо в родини – схожі номери.
Вони, звісно, прийняли це за жарт і ніяких грошей не перераховували.

Однак є випадки, коли гроші шахраям таки віддавали. Так у 2012-му одна жінка на Тернопільщині у розпачі перерахувала мобільним шахраям 4000 гривень, а інша – 2500. В обох випадках телефонували з прихованих номерів та казали, що їх сини потрапили в міліцію. Відтак зловмисники контролювали жертв, щоб ті не встигли зв'язатися зі своїми дітьми, поки не перерахують гроші.

Зазвичай, шахраї – зі східних регіонів країни. Там, власне, кількох таких зловмисників уже зловили. Однак мобільним шахрайствам краще запобігти, аніж потім шукати шахраїв, кажуть у міліції.

- Не слухайте інструкцій шахраїв. Адже зловмисники набирають будь-який номер телефону й “тиснуть” на вас емоційно. Краще подзвоніть до дитини. А зловмисника можна запитати, як звати вашу дитину, з якого вона міста,чи ще якусь інформацію особистого характеру, - кажуть у секторі зв’язків з громадськістю УМВС України у Тернопільській області. – Зрештою, можна зателефонувати у міліцію за номером 102 і перепитати, чи затримали дитину. Ігноруйте й підозрілі акції, де ви начебто виграли цінний приз. Зрозумійте, що безкоштовний сир - тільки у мишоловці.


Оператор може заблокувати
Наразі в Україні є понад 40 видів мобільного шахрайства, кажуть оператори мобільного зв’язку. Найпоширеніші зачіпки шахраїв - це жалість, можливість легкої наживи та особливості соціального статусу.

Так, одними з найпопулярніших схем є вимагання грошей, аби допомогти рідній людині, яка нібито потрапила в халепу, і перемога в неіснуючій акції з дуже цінним призом, як от авто. Також дзвонять до людей, які дали оголошення про загублені документи або пошук роботи. Зазвичай просять поповнити рахунок телефону, переказати гроші на певний рахунок або подзвонити чи надіслати СМС за вказаним ними номером, які виявляються платними.

- Не втрачайте пильності та здорового глузду, яким би тривожним чи радісним не був дзвінок або повідомлення на ваш мобільний, - наполягають представники операторів мобільного зв’язку.

Якщо повідомлення про будь-яку акцію чи пропозицію від імені оператора видається вам підозрілим, перевірте, чи справді така пропозиція існує, зателефонувавши на сервісний номер оператора.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (8)
  • Anonymous

    Гора про тебе вже всі забули. Не треба було розвалювати "Кристал". Тепер хочеш нагадати про себе байками ппо мобільних шахраїв?
  • Anonymous

    "Розвод" старий, як лайно мамонта. Але спрацьовує, оскільки спрямований на родинні почуття. Єдиний вихід - нікому не вірити. Особливо тій інформації, яку отримуєш через телефон і інтернет. І вже дуже особливо, якщо йдеться про твої гроші.
  • Anonymous

    Зі мною таке ж саме було!!!! Телефонували і говорили, що брат в міліції. Вимагали 500 грн. Насправді ж брат тим часом спокійнісінько собі спав в себе вдома!!!
  • Anonymous

    та ті самі що і кришують ті і схеми розробляють а ми но податки платим
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
09:02 Окупанти вдарили по багатоповерхівці в Дніпрі. Є загиблі, серед них — дитина 08:01 Чи варто в найближчі дні чекати потепління в Тернополі та області 22:01 «У ногу прилетів осколок боєприпаса»: 47-річний захисник з ампутацією проходить реабілітацію у Тернополі 21:03 Мрію повернутия до Тернополя: де зараз американський співак який виступав у центрі міста play_circle_filled photo_camera Від читача 13:58 На платформі Мегого вийшов короткометражний фільм Віталія Кікотя «Сумні портрети». 20:01 У Тернопільському музеї влаштували Великодню майстерню photo_camera 19:00 По 15 років тюрми присудили трьом депутатам держдуми 18:15 На «Дружбі» ремонтують аварійні сходи: що змінилося? 17:33 Як в Україні буде відбуватись мобілізація ув'язнених. Пояснює юрист 16:50 Неймовірні магнолії та сакури розквіли в Кременецькому ботанічному саду. Як туди дістатись photo_camera 16:10 У Тернополі засудили екскерівника податкової та його сина, які вимагали 40 тисяч доларів неіснуючого боргу 15:35 В Україні презентували законопроект про відбудову та відновлення 14:53 Видання «20 хвилин» на мапі рекомендованих медіа в Україні. Читайте лише перевірені факти! photo_camera 14:30 Ветерани та ВПО можуть скористатись безкоштовною послугою переїзду в Україні (Новини компаній) 14:17 На Тернопільщині — штормове попередження 13:45 У Тернополі виділили майже 2,6 млн гривень на техніку для школярів 13:08 У Тернополі зустріли колону «На щиті» із полеглим Героєм Василем Друзюком (ВІДЕО ДНЯ) play_circle_filled photo_camera 12:40 У Тернополі пенсіонерка травмувалась в маршрутці, коли водій раптово пригальмував 12:05 Суддю не каратимуть за перевищення швидкості, а тернопільського поліцейського, який його зупинив — звільнили 11:25 У Тернополі водійка на LEXUS в'їхала у перешкоду прямо перед відділком поліції. Була напідпитку
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up