Епідемія у Тернополі не йде на спад

Зростання числа смертельних випадків медики пов'язують із пізнім зверненням до лікарів. Лікарні Тернополя підготувалися до надходження великої кількості хворих

11 людей померло на Тернопільщині від вірусної пневмонії, пов'язаної з ускладненнями від ГРВІ. Серед них - одна породілля та одна дитина.
Летальні випадки зареєстрували у Чорткові, Теребовлянському, Гусятинському, Козівському районі та у Тернополі. П'ятирічна дитина померла у Монастириськах.
Усі випадки пов'язують із надто пізнім зверненням хворих до лікарів. Люди надходили у лікарню у такому стані, що врятувати їх було важко. Інфекція стрімко прогресувала. Висока мутація вірусів вразила клітини і призвела до смерті. Про це повідомив головний держсанлікар України Олександр Біловол, який зараз перебуває у Тернополі з групою столичних фахівців.
 Збільшується кількість хворих
Ситуацію із вірусною пневмонією на Тернопільщині характеризують як складну, адже кількість хворих зростає. Смертність від пневмонії була і у минулі роки. Однак цьогорічні випадки особливі тим, що хворіють люди працездатного віку. Хвороба розвивається стрімко, а смерть настає швидко.
- Раніше в області від пневмонії помирали здебільшого діти до року, люди похилого віку і з хронічними ускладненнями. Зараз це молоді люди працездатного віку з важкими формами пневмоній, які звертаються до лікарів на 4-5-й день від початку хвороби, - каже начальник головного управління охорони здоров'я ОДА Богдан Ониськів.
За весь минулий рік в області від пневмонії померло 85 осіб.
- У період похолодання характерний ріст числа хворих на пневмонію. Торік за три місяці померло 33 людини, а тепер за кілька днів - 11, - каже він.
 Уражені всі райони
За минулу добу число госпіталізованих із діагнозом пневмонія в області збільшилося у 2,5 рази. 28 жовтня у лікарнях перебувало 326 хворих із попереднім діагнозом "пневмонія, спричинена ГРВІ та вірусом грипу". Серед них - 55 дітей і 22 важких хворих.
Уражені хворобою, за словами пана Ониськіва, усі райони області. Всі лікарні міста працюють у посиленому режимі. У суботу та неділю працюватимуть поліклініки, вирішили 29 жовтня на міськвиконкомі.
Лікарні Тернополя почали готувати до надходження великого числа хворих. Фахівці кажуть: важливо, аби люди надходили у лікарні якнайшвидше та лікувалися на ранніх стадіях.
Вже перепрофілювали терапевтичне відділення на 30 ліжок лікарні швидкої допомоги, відкрили 10 ліжок в обласній клінічній лікарні для вагітних, організували діагностичні відділення на базі міськлікарні №2 та міської дитячої лікарні, повідомив пан Ониськів. Додатково планують встановити ще 300 ліжок, додав пан Біловол.
Обговорюють також можливість створення на базі корпусу поліклініки комбайнового заводу дитячого та дорослого інфекційних відділень. За інформацією головного управління охорони здоров'я ОДА, Тернопільщина - єдина область, яка не має обласної інфекційної лікарні.
 Працює комісія зі столиці
Сьогодні Тернопілля отримало від Міністерства охорони здоров'я України (МОЗ) противірусний препарат "Таміфлю", який повністю покриває потреби лікарень у препараті, каже Володимир Ониськів. Зі слів губернатора Юрія Чижмаря, ймовірне фінансування МОЗ на лікувальні та профілактичні заходи в області у сумі 3,5 млн грн.
Двічі на день в ОДА фахівці розповідатимуть ЗМІ про ситуацію із грипом. Комісія, яка працює в області, має з'ясувати причини росту захворюваності. Вона допомагає керівництву області розробляти заходи профілактики інфекцій. Наразі комісія дійшла висновку, що ситуація під контролем, а медики у повному обсязі надають людям допомогу.




Богдан Ониськів  епідемія  ГРВІ  грип  Міністерство охорони здоров'я України  Олександр Біловол  Юрій Чижмарь 
Анеля ПРОТАСЕВИЧ:

Оцінити новину:

Рейтинг: 4
Голосів: 10
Переглядів: 12934

Анеля ПРОТАСЕВИЧ
0-68-105-76-32
Написати листа автору



Додати коментар
Ім'я Вхід | Зареєструватися
Текст
Додати смайлик

Правила >>
Гість: Ім'я не вказано 30/10/2009 07:51 +58
"Хвороба розвивається стрімко, а смерть настає швидко"!!!! А потім пишуть, що люди пізно звертаються. П. Богдане, в одній лише Теребовля померло 10 чоловік, померли вагітні, породілля - чому про це не пишуть. Що дає та брехня, з якою Тернопіль живе 2 тижні. Та якби влада зарухалася,а не дотепер сплітала ідіотизми - горя було б набагато менше, стала зрозумілою причина чи, принамні, звідки походить збудник. Значить владі вигідно замовчувати і давати неправдиву інформацію. Майже в кожного є родичі лікарі, чи люди, які самі працюють в ліукрнях. Місто маленьке, але ця брехня на людському горі так дістала
Гість: Ім'я не вказано 30/10/2009 07:54 +21
"Наразі комісія дійшла висновку, що ситуація під контролем, а медики у повному обсязі надають людям допомогу" і хворіють/помирають самі... Спитаю всіх своїх медикіів, чи хоч один з них отримає Таміфлю, контактуючи зх хворими кілька днів. Друзям-лікарям, що вже захворіли (де була влада хоча б з масками???) бажаю одужання!
Гість: d 30/10/2009 15:40 +6
http://podrobnosti.ua/health/2007/03/23/408911.html
Гість: d 30/10/2009 15:41 +5
чем нас лечат!!!!!!!
Гість: d 30/10/2009 15:45 +6
чем нас лечат!!!!!!! в японие откозались!!???
Гість: Ім'я не вказано 31/10/2009 10:27 +8
казали ж що цим препаратом лікують виключно тільки в лікарні. не треба в себе пхати про що тільки почули
Гість: Tinochka 30/10/2009 08:16 +21
Зі слів губернатора Юрія Чижмаря, ймовірне фінансування МОЗ на лікувальні та профілактичні заходи в області у сумі 3,5 млн грн. - цікаво знати хто побачить ті гроші? невірю що люди отримають безкоштовну вакцинацію, чи противірусні препарати для профілактики.
Гість: житель України 30/10/2009 08:18 +56
не ту країну назвали ГОНДУРАС!
Гість: Ім'я не вказано 30/10/2009 08:29 +1
Зрухались накінець
Гість: kolobok 30/10/2009 08:32 +10
лікарі ідуть в відпустку і ходять чутки що мають задіяти студентів-старшокурсників з мед.універу......хі-хі, які ж ж вони мудрі, хай молоді далі вмирають...!!!
Гість: Ім'я не вказано 30/10/2009 11:00 +8
вже задіяли,на виклик до дитина приходила студентка,а ліки призначає ті-які сказали,ї всім хворим.
Гість: Ім'я не вказано 30/10/2009 11:01 +10
перепрошую - до дитини
Leo 30/10/2009 08:45 +39
В наших аптеках такі ціни, що багатьом не під силу лікуватися. А відповідно ситуація сприятиме росту епідемії :( От якби кандидати в президенти, меньше коштів на піар витрачали, а допомогли малозабезпеченим. з лікуванням.
610003637 30/10/2009 11:29 +10
Звертаюся до всіх лікарів! Що робити в випадку захворювання, які ліки приймати, якщо можна, дайте міжнародні назви. щоб купити за кордоном.Наперед вдячні.
Гість: Ім'я не вказано 30/10/2009 09:11 +11
Сьогодні зранку на Ері чув коментар нашого губернатора і він сказав , що за попередніми даними це свинячий грип.
Leo 30/10/2009 09:17 +14
Але ж казали, що треба до двох неділь часу, щоб точно встановити вірус.
Гість: Ім'я не вказано 30/10/2009 09:47 +7
було сказано, що по висновках довх досліджень цей вірус похожий на свинячий
Гість: Ім'я не вказано 30/10/2009 09:11 +3
Влада бреше, все тихо, факти замовчують та заспокоюють людей з ящиків! Тернополем окрім грипу ходить ще і чума! В аптеках немає ані препаратів, ані пов’язок! На вулицю лишній раз не виходити! Закрити всі вікна! Всупереч запланованим масовим акціям уникати запланованих владою акцій! Від цієї хвороби люди гинуть за дні! На даний момент вже загинуло 30 чоловік! Не подумайте вакцинуватись, адже вакцина знищить послаблений імунітет! Не замайтесь самолікуванням, вимагайте в лікарів допомоги! Не пити воду з крану!
Гість: Ім'я не вказано 30/10/2009 10:24 +17
"Не подумайте вакцинуватись, адже вакцина знищить послаблений імунітет!" - вакцинуватись треба було раніше, можливо вдалось би запобігти такій страшній епідемії, а зараз вже пізно.
Гість: Ім'я не вказано 31/10/2009 10:37 +10
люди не давайте не підтвердженних фактів. Ви впевненні в тому що пишете на всі 100%? зараз не час для для цього
Гість: Ім'я не вказано 02/11/2009 12:26 +8
припини паніку!
Leo 30/10/2009 09:26 +11
Щось незрозуміле говорять про померлих від вірусу. Вчора говорили 12, сьогодні вже 11.
Гість: Ім'я не вказано 30/10/2009 09:40 +16
ггггггг воскресіння тепер зможе хтось собі приписати ))))))
Гість: володя 30/10/2009 09:46 +9
Сьогодні о 14.00 на Театральному майдані будуть роздавати противірусні маски. Чув по телевізорі.
Гість: YVAGA!!! 30/10/2009 09:50 +7
Це всьо БРЕХНЯ!!!! Цієї доби робили вскртиття одному із загиблих! 96 % що це свинячий грип! До 100% не хватає посівів!!! БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНИМИ!!!!
Гість: kit 30/10/2009 09:51 -6
я чув шо це бактеріологічна зброя яку використовують рускі аналізів нема аналогів також абсурд і гаплик
Гість: Ім'я не вказано 30/10/2009 09:59 +42
я також чув що ходить свинний грип, але чутки це інше чому не введено до сих пір надзвичайного стану чому не працють блокпости ситуація дійсно серйозна. (Правила користування масками: -маска діє 3 години потім захисний час закінчується; -не можна користуватися масками на вулиці тому що виділяється пара з рота вона стає волога здатність заразитися в двічі більша; -КОРИСТУВАТИСЬ ПОТРІБНО ТІЛЬЛКИ В МІСЦЯХ ЗМАСОВИМ ПЕРЕБУВАННЯМ ЛЮДЕЙ; -мити щодвігодини руки ; - в кого є малі діти користуватися тільки масками, при контакті з ними; -обмежити прогулянки на свіжому повітрі із дітьми та відвідування заходів з масовим перебуванням населення. Бережіть себе і помагай вам бог.
Гість: Ім'я не вказано 30/10/2009 11:37 +12
Дякуємо за поради. Частіше б таке писали, був би толк більший.
Гість: Зоряна 30/10/2009 17:32 +10
"-маска діє 3 години потім захисний час закінчується" Потім пропрасуйте маску гарячою праскою протягом 10-15 хвилин і можете знову використовувати.
Гість: Ім'я не вказано 02/11/2009 12:27 +8
довбодятел
Гість: Ім'я не вказано 30/10/2009 10:00 +6
В Україні підтвердили «свинячий грип» http://www.unian.net/ukr/news/news-343987.html
Гість: Ім'я не вказано 30/10/2009 10:55 +10
В Україні епідемія 'свинячого' грипу http://www.bbc.co.uk/ukrainian/domestic/story/2009/10/091029_serdyuk_flu_ie_sp.shtml
Гість: ! 30/10/2009 14:19 +7
Шановні, читайте уважніше : В Україні підтверджено випадки грипу А/H1N1. Про це повідомив міністр охорони здоров’я України Василь Князевич
Гість: Viktorio 30/10/2009 10:14 +13
Правда страшна, але ще страшніша брехня. Найгірші побоювання, на жаль мають місце. Не треба панікувати а берегтись самим, та допомогти іншим. Розбиратись хто правий а хто винуватий через 45 днів. Тримайтесь.
Гість: Ім'я не вказано 30/10/2009 10:49 +6
http://www.unian.net/ukr/news/news-343987.html
Гість: тернопіль 30/10/2009 10:41 +9
Хто знає де можна придбати ТАМІФЛЮ?
Гість: Редакція 30/10/2009 10:42 +10
Можна замовити у аптеках Тернополя
Гість: Ім'я не вказано 30/10/2009 11:01 +12
TOЧНО. ІКОНА ВОСКРЕШАЄ http://te.20minut.ua/news/127498 ВСІМ МОЛИТИСЯ ДО ІКОНИ!!! І ВСЕ БУДЕ ГАРАЗД!!
Гість: Ім'я не вказано 02/11/2009 10:23 +8
Молитись до ікони це ідолопоклонство. Моліться до Бога
Гість: Ім'я не вказано 30/10/2009 11:10 +5
де взявся свинячий грип в Тернополі
Гість: Не медик 30/10/2009 11:35 +8
"Взятися" він міг елементарно, у всіх сусідніх країнах вже є давно, і ситуація далеко не найкраща... В Італії є, в поляків є, в москалів є... Продовжувати, думаю, нема змісту... Скоріш за все у нас він також є вже давніше, просто на його наявність ніхто не досліджував поки ситуація критичною не стала.
Гість: тернопіль 30/10/2009 11:13 +9
Таміфлю кажуть вільно не продається в аптеках України, коштують 380 грн, хіба в Росії можна придбати. На Тернопіль тільки сьогодні мали передати ліки Таміфлю в лікарні, а там між собою і порозбирають....
Гість: Ім'я не вказано 30/10/2009 11:14 +5
понабирали негрів наші ректори вищих навчальних закладів тільки в політех набрали купу негрів ЯСНІЙ МОЛОДЕЦЬ
Ім'я не вказано 30/10/2009 23:43 +8
А заробітчани? Негри не шастають туди-сюди під час навчального року
Гість: G. 31/10/2009 10:41 +10
люди не займайтеся расизмом
Гість: 111 30/10/2009 11:15 +6
http://podrobnosti.ua/power/2009/10/30/640230.html
Гість: тернопіль 30/10/2009 11:18 +7
Таміфлю кажуть вільно не продається в аптеках України, коштують 380 грн, хіба в Росії можна придбати. На Тернопіль тільки сьогодні мали передати ліки Таміфлю в лікарні, а там між собою і порозбирають....
Гість: тернопіль 30/10/2009 11:19 +6
Таміфлю кажуть вільно не продається в аптеках України, коштують 380 грн, хіба в Росії можна придбати. На Тернопіль тільки сьогодні мали передати ліки Таміфлю в лікарні, а там між собою і порозбирають....
Гість: тернопіль 30/10/2009 11:19 +7
Таміфлю кажуть вільно не продається в аптеках України, коштують 380 грн, хіба в Росії можна придбати. На Тернопіль тільки сьогодні мали передати ліки Таміфлю в лікарні, а там між собою і порозбирають....
Гість: Ім'я не вказано 30/10/2009 11:25 +5
Яка пневмонія Барани !!!!!!! ЧИтайте всі !!!!! В Україні підтверджено випадки грипу А/H1N1 Про це повідомив міністр охорони здоров’я України Василь Князевич, передає УНІАН. За його словами, вчора у Тернополі, за участю провідних фахівців, відбулася нарада. “За попередніми результатами, ми констатуємо, що Україна увійшла до світової пандемічної зони, і (у країні) починається епідемія Каліфорнійського грипу, або грипу A/H1N1”, - відзначив Князевич. Він додав, що в країні буде створена надзвичайна протиепідемічна комісія, вжиті протиепідемічні, карантинні заходи. “Я докладатиму керівництву держави про ситуацію, яка вийшла за межі епідемічного порогу. Напевно розглядатимуться питання карантинізації або продовження канікул у школах та інститутах. Ми звертатимемося до населення з рекомендаціями обмежити відвідування громадських зборів”, - сказав Князевич. Міністр закликав населення України не займатися самолікуванням, а звертатися до лікарів. “Люди помирали тільки тому, що не зверталися своєчасно до лікарів. Хворі викликали лікаря на 5-7 день хвороби, коли вже допомогти людині не можна”, - сказав Князевич. На запитання, чи знають українські лікарі, як саме лікувати Каліфорнійський грип, або грип A/H1N1, міністр запевнив, що наші медики цілком компетентні в цих питаннях. “Ми дуже активно наразі працюємо з лікарями. Мінохорони здоров’я затвердило протоколи лікування, що робити, як надавати допомогу”, - сказав Князевич.
Гість: Ім'я не вказано 30/10/2009 11:35 +9
взагаліто я чув що в Україні панує легенева чума яка щороку реєструється в країнах Африки, Азії. Я на нацист но я би не пустив в тернопіль більше негрів і азіатів.
Гість: G. 31/10/2009 10:46 +9
в нас час люди на місці не сидять ітакого вже не буде. тому світ пішов вперед. і люди песуваються з країни в країну, з континента на континент. це первіснообщиннй лад. не робіть Тернопілю репутацію дикунів
Гість: Святослав 06/11/2009 12:26 +6
Совершенно верно. Эта чума к нам попала из Китая. И это не шутка. Всех тёмно и жёлтоликих надо отправить по домам.
Гість: Лікар 31/10/2009 11:05 +7
уточніть які лікарі отримали протоколи лікування, щоб поділилися інформацією з усіма лікарями. Бо це не достовірна інформація.
friend 30/10/2009 11:28 +7
Тернополяни для ознайомлення про віруси (H1N1 та інші) хто володіє англійською мовою ввійдіть на офіційну сторінку СDC (США). Якщо Ви не володієте англійською мовою скористайтесь перекладачем сайтів ПРОМТ (так я роблю це) ось ссилка http://www.translate.ru/Default.aspx/Site Тримаємось друзі!
friend 30/10/2009 11:29 +7
СDC (США) сторінка http://www.cdc.gov/h1n1flu/
Родіон 30/10/2009 11:31 +12
Вина в усьому, що не створено чітких процедур на такі випадки. Усі дії мали бути уже давно прописані. Усюди в світі так працюють. А зараз розгублені всі і звичайні люди і лікарі і начальство. Робиться багато необдуманих кроків
friend 30/10/2009 11:36 +7
На цій сторінці вказано не тільки інформація про вірус але та як запобігти захворюванню! СDC (США) сторінка http://www.cdc.gov/h1n1flu/
Гість: Oka 30/10/2009 11:41 +4
Я працюю на Східному масиві, за останні 15 хв чула два рази якийсь гуркіт, ніби не дуже високо пролетиів літак. Через хмари нічог оне видно. І щоб воно таке було?
Родіон 30/10/2009 11:47 +8
OKA, літаки чув - рядом аеропорт. Тому не дивно. Думаю зараз якраз час прильоту багатьох комісій і експертів
Гість: Ім'я не вказано 30/10/2009 12:20 +3
Я бачив, летів літак.
Гість: Ім'я не вказано 30/10/2009 23:27 +7
Вам до псиіатра
Гість: Оксана 30/10/2009 11:52 +6
Добрий день усім!Звертаюсь здебільшого до медиків,підкажіть,будь ласка,які самі медикаменти слід приймати у випадку захворювання,а також для того,щоб не підхопити вірус!Якщо можна, пишіть міжнародні назви ліків!
Гість: Ім'я не вказано 30/10/2009 12:00 +5
Я думаю чого ж це Ющенко який мав бути у вівторок раптом відклав свою поїздку напевно пропасли про наші проблеми
Гість: олюся 30/10/2009 12:07 +5
Тільки що офіційно повідомили що в Україні "свинячий" грип! По центральних каналах, і по нашому ТВ-4. Люди бережіться, не виходьте без потреби на вулицю!
Гість: ... 30/10/2009 13:49 +7
Тільки що не могли повідомити, що у нас свинячий грипп. Кінцевий результат з Лондону має прийти тіьки через півтора тижня,якщо не більше. Я не думаю, що офіційно могди б сказати це без результату експертизи.
Гість: Ім'я не вказано 30/10/2009 12:08 +8
люди що таке свинячий грип відомо вже давно, невже нашим лікарям треба було стіки часу щоб це підтвердити? маячня це все!
Гість: володя 30/10/2009 12:11 +1
Ректор пед. університету В. Кравець повідомив що в ніч на 30 жовтня мають кропити місто з літаків від тифу і щоб позакривати вікна. Йому це повідомив високопосадовець з міліції. В місті тиф.на TSN.UA прочитав.
Гість: Ім'я не вказано 30/10/2009 12:13 +8
ну що ви сплітаєте?чи ви думаєте що тиф це щосЬ страшніше аніж цей грип?
Гість: Ім'я не вказано 30/10/2009 12:29 +1
Це чума!!!Так кажуть всі старші люди, які бачили її у війну!Потрібно бути дже обережими.По всі медичних книгах симптоми справджуються!!!
Гість: G. 31/10/2009 10:49 +7
ну так слово чума для старших людей зрозоміліше ніж слово "грип"
Гість: Камікадзе 30/10/2009 12:21 +17
Мер лохю.Він повинен бути зі своїм містом до кіньця,а не вйобувати подальше з міста.
Гість: Ім'я не вказано 30/10/2009 12:42 +20
Вакцину застосовувати не можна (вже), Імунітету ще немає, Ліки не діють, Діагноз встановлюють після смерті, Міністр МОЗ триндить про звіт ситуації на другий тиждень, Народ нічого не знає, що робити, Медики 98 відсотків ходили в медінститут просто на побачення, В Києві кажуть - сидіть вдома і головне до нас не приїжджайте, А грип каже всім буде П.П. Тому пийте горілку з перцем поки здорові, Їжте квашені огірки, якщо заслабли, І зустрінемося навесні на поминках грипу А/H1N1...
Гість: Богдан 30/10/2009 13:20 +5
Читайте тут http://obozrevatel.com/news/2009/10/29/330115.htm - пишуть,що нас брешуть тим грипом,що це зовсім не грип,а легенева чума з Китаю.Може ця інформація дасть можливість вижити,а може ця стаття просто провокація.Думайте. Ще зацитую "Невосприимчивость к антибиотикам объясняется тем, что антибиотики в 1-й день заболевания дают 100% излечение, во 2-й- макс.60%, и далее - летальный исход. Кому интересно, как ее реально лечить - читайте http://www.antibiotic.ru/cmac/2001_3_4/290_text.htm "
Гість: Богдан 30/10/2009 13:24 +5
http://galsite.at.ua/forum/4-5-1
Гість: Ігор 30/10/2009 14:09 +10
Вибачте на слові но ми в такій дупі, в мене влікарні лежить сестра та мати розказують такі страшні речі, немає місць у лікарні з палати де має лежати чотири чоловіки вже лижить 8, переобладнують приміщення під лікарні, окрім того я вищи написав як користуватися маскою робіть ці заходи іншого виходу немає на все божа воля, головне не панікувати цитую анігдот який розказав мій знайомий із циклу чорного гумору( питається смерть в чуми чого ти лізеш на європу, чума відповідає хочу забрати міліон житів, ну повертається чума зі своєї справи і смерть каже донеї тиж казала що хочеш забрати тільки міліон а збрала 3 міліони, чума відповідає так я забрала міліон, а все решту померло від страху).
Гість: Юля 30/10/2009 15:25 +8
я тільки що з дитячої поліклініки прийшла.. ситуація невтішна.. знайомої чоловік працює на швидкій..у них 50викликів на годну...на папаратах в них в лікарні 38чоловік..а це вже смертники.... антибіотики 4покоління не беруть.. ті хто звертався за допомогою і з першого і дня і з 5..доходять до того самого найважчого стану швидка прилітає на 5 хвилин в хату.. колять анальгін з чимось ще...(вже забула) слухають і їдуть далі.... якщо ще в легенях не булькоче то в лікарню не забирають.... в лікарні вже по коридорах хворі лежать
Гість: Ім'я не вказано 30/10/2009 16:36 +7
Третій день температура 38+,сьогодні 39,визвали швидку,приїхали через годину(це ще добре),кажуть що вони в лікарню незаїзджають,адреси отримують телефоном.Приїхали студенти,послухали,з легенями все гаразд,порадили збивати температуру і далі,вживати аскорбінку і пити багато.На питання що за вірус відповіли"а що потелеку кажуть".
Гість: SS 30/10/2009 15:58 +10
Треба чекати приморозку щоб хоча би на вулиці бактерії знищувалися
Гість: крек 30/10/2009 18:31 +13
ніхто змедиків не приймає таміфлю бо цей препарат виданий в обмеженій кількості для хворих ми так само все купляємо так що непотрібно гнати на лікарів бочку ми за срані копійки кожень день контактуемо з різними хворобами потрібно дякувати ім що вони ще працюють а тоб за бастувати зараз може і зарплатку піднялиб
Гість: скептик 30/10/2009 19:59 +9
"Ще не вмерла Украіна?"
Гість: я в шоці з вас 20 хв 30/10/2009 20:02 +8
НІ слава. ні воля !!!! Ще нам Баряття Українці Усміхнеться Доля !!! Згинуть всякі вірусеньки як роса на сонці !!! Запануєм і ми браття у своїй сторонці !!!!!
Гість: Ім'я не вказано 30/10/2009 20:50 +7
так, працівники лікарні захищаються від грипу за власний кошт. за тої простої причини, що для цього мають бути виділено спец кошти. а ті гроші яки виділяють на ліки мають йти винятково на хворих. так що не треба казати, що медикам таміфлю видають. це для хворих, і про використання того таміфлю мають відзвітувати. навіть маски медики самі купляють. може десь вже почали видавати. а то що я чула, то так і є.
Гість: скептик 30/10/2009 23:18 +8
Підтримую!Ми здолаємо все!
Гість: Студент зі Львова 30/10/2009 21:59 +8
Чому МОЗ не попередило про можливість поширення в Україні вірусу свинячого грипу(це підтверджено)? І чому не розголошують реальну кількість летальних випадків (наприклад у Львові в ніч на 30.10.09 від грипу ПОМЕРЛО 7 ЛЮДЕЙ)? МОЗ ВЗАГАЛІ ОХ...ЇЛО!!! Немає кому їх поставити на місце!
Гість: скептик 30/10/2009 23:26 +7
Студенту зі львова!Що зміниться від того що нам скажуть про кількість смертельних випадків.Мене більше цікавить(як і сподіваюсь багатьох)звідки взагалі могла виникнута така епідемія і в таких масштабах.
Гість: SS 31/10/2009 00:04 +8
Ймовірніше що вірус привезли з-за кордону емігранти, а в нашому регіоні їх досить і при цьому дуже сприятливі умови для самого вірусу - дуже висока вологість
Гість: волік 31/10/2009 00:20 +7
В Росії свинячий грип вже кілька місяців.ОРТ зняло фільм про це.Раджу подивитися-вони йдуть попереду!TV-ріп 500метрів є тут http://livolik.mylivepage.com/file/index/
Гість: Ім'я не вказано 02/11/2009 10:08 +10
Князевича та його свиту потрібно давно вже давно посадити до тюрми, ще за дитячі щеплення
Гість: Ім'я не вказано 31/10/2009 05:08 +6
для півдищення імунітету приймати вітаміни D3, С, Е
Гість: Ім'я не вказано 01/11/2009 10:47 +6
http://durdom.in.ua/ru/main/article/article_id/1917.phtml
Гість: Ім'я не вказано 01/11/2009 14:45 +6
тепер лишається зэясувати, що таке р... та л...
Гість: Ім'я не вказано 01/11/2009 16:22 +6
Почитайте коментарі до статті, там усе пояснено.
Гість: УВАГА!!! 01/11/2009 16:47 +7
УВАГА: дивіться і читайте текст внизу після відео!!! http://www.future.fcos.ru/content/view/282/1
Гість: Irene 01/11/2009 17:30 +6
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ Н А К А З 02.06.2009 N 385 Про затвердження Клінічного протоколу діагностики та лікування нового грипу A H1N1 (Каліфорнія) у дітей На виконання п. 6 плану заходів щодо запобігання виникненню серед населення захворювання на свинячий грип, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28.04.09 N 446-р, НАКАЗУЮ: 1. Затвердити Клінічний протокол діагностики та лікування нового грипу A H1N1 (Каліфорнія) у дітей (далі - Протокол, додається). 2. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, керівникам лікувально-профілактичних закладів, підпорядкованих МОЗ: 2.1. Забезпечити впровадження в діяльність Протокол, починаючи з червня 2009 року. 2.2. Щороку до 1 січня направляти до МОЗ пропозиції до Протоколу. 3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Лазоришинця В.В. Міністр В.М.Князевич ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ МОЗ України 02.06.2009 N 385 КЛІНІЧНИЙ ПРОТОКОЛ діагностики та лікування нового грипу A H1N1 (Каліфорнія) у дітей Підозрілий випадок інфекції, що викликана вірусом грипу A (H1N1) - Хворий з гострим респіраторним захворюванням нез'ясованої етіології, що супроводжується: - раптовим підйомом температури тіла більше 38 град.С; - болем у горлі; - головним болем; - болем у м'язах; - кашлем; - утрудненим диханням. Вірогідний випадок інфекції, що викликана вірусом грипу A (H1N1) - Хворий з гострим респіраторним захворюванням, який за 7 днів до цього знаходився в тісному контакті з людиною з підтвердженим діагнозом інфекції, що викликана вірусом грипу A (H1N1); - Хворий з гострим респіраторним захворюванням, який за 7 днів до цього перебував в країні, в якій мали місце підтверджені випадки грипу A (H1N1). - Робота в лабораторії чи інших місцях із зразками, що взяті у людини із підтвердженим випадком грипу A (H1N1). - Лабораторне підтвердження наявності інфекції грипу типу A, але недостатньо доказів для лабораторного підтвердження інфекції H1N1. - Особа, що померла від гострого респіраторного захворювання нез'ясованої етіології, епідеміологічно пов'язаного за часом, місцем та контактом з вірогідним або підтвердженим випадком грипу A (H1N1). Підтверджений випадок інфекції, що викликана вірусом грипу A (H1N1) - Особа, що відповідає критеріям, визначеним для вірогідного або підозрілого випадку та має позитивний результат, одержаний з лабораторії національного, регіонального чи міжнародного рівня, результати яких ВООЗ приймає як підтверджені. Організація повідомлень про підозрілі та вірогідні випадки грипу A (H1N1) При виявленні медичним працівником будь-якого випадку з підозрою на грип A (H1N1) у людини необхідно негайно направити термінове повідомлення у районну СЕС за допомогою будь-якого засобу комунікації (телефону, факсу, електронної пошти або кур'єром). Первинні заходи реагування на випадок підозрілий на грип A (H1N1) - Пацієнти з грипом A (H1N1) повинні розцінюватися як потенційно контагіозні до 7 днів з моменту появи перших симптомів захворювання. Пацієнти, у яких захворювання продовжується більше 7 днів з моменту появи перших симптомів, повинні розцінюватися як потенційно контагіозні до моменту зникнення ознак захворювання. Діти, особливо молодшої вікової групи, можуть бути потенційно контагіозними протягом більш тривалого періоду. Негоспіталізованим хворим з підозрілим, вірогідним або підтвердженим грипом A (H1N1) рекомендується не виходити з приміщення як мінімум протягом перших 7 днів з моменту появи перших симптомів захворювання. - На період загрози виникнення пандемії грипу A (H1N1) в кожному регіоні в інфекційних стаціонарах повинні бути зарезервовані окремі бокси для госпіталізації осіб з підозрілим, вірогідним або підтвердженим грипом A (H1N1). - В одному боксі пацієнти повинні бути відокремлені один від одного на відстань не менше 1 метра за допомогою ширми. - Особи, які задіяні у транспортуванні та наданні медичної допомоги пацієнтам з підозрілим, вірогідним або підтвердженим грипом A (H1N1) повинні використовувати засоби індивідуального захисту: 1. Добре підігнаний респіратор, при його відсутності добре підігнаною хірургічною маскою: маску необхідно використовувати один раз, після чого її знищують; при зволоженні маски треба змінювати її на нову; неможна лишати використану маску на шиї; при доторканні до використаної маски необхідно помити руки з милом. 2. Миття рук з милом чи обробка їх дезінфікуючими засобами до та після огляду пацієнта, після контакту з виділеннями з дихальних шляхів та забрудненими ними предметами. 3. Персонал, який проводить медичні процедури або відбір клінічних зразків у хворих з підтвердженим або підозрілим діагнозом грипу A (H1N1) повинен користуватися тільки респіратором та додатково одноразовими нестерильними гумовими рукавичками, змінними медичними халатами, головним убором і щільно прилеглими захисними окулярами (для запобігання можливого кон'юнктивального зараження). 4. Медичному персоналу необхідно обов'язково мити руки з милом або дезінфектантами відразу після зняття гумових рукавичок, контакту з медичним устаткуванням або респіраторними виділеннями, предметами індивідуального користування хворого. 5. Необхідно проводити регулярну дезінфекцію приміщень з використанням наявних дезінфекційних засобів. 6. Медичному персоналу необхідно організувати забір зразків матеріалу та організувати проведення лабораторного дослідження. 7. Медичному персоналу разом із фахівцями територіальної СЕС необхідно провести розслідування випадку. Клінічна картина захворювання - інкубаційний період від 1 до 7 днів; - раптовий підйом температури тіла більше 38 град.С, інколи захворювання може перебігати без підвищення температури тіла; - біль у горлі, головний біль; - фарингіт; - кашель; - утруднене дихання; - біль у м'язах; - інколи може бути блювота, діарея. Діагностика Первинна діагностика, особливо, при виникненні перших випадків грипу A (H1N1) на основі клінічних даних та епідеміологічного анамнезу: 1. Висока лихоманка у сполученні з утрудненим диханням та кашлем. 2. Контакт з хворим, у якого підтверджено інфікування вірусом грипу (H1N1) за 7 днів до появи перших клінічних симптомів. 3. Контакт з хворим на гостре респіраторне захворювання нез'ясованої етіології, яке закінчилося летально за 7 днів до появи перших клінічних симптомів захворювання. 4. Відомості про виїзд хворого у країну чи територію, де є повідомлення про спалах грипу (H1N1). Заключний діагноз може бути встановлений після лабораторного підтвердження імунологічними методами (чотирьохразове збільшення титрів антитіл до вірусу грипу свиней A (H1N1), молекулярно-генетичними методами (ПЛР на H1), у випадках виділення вірусу (позитивна вірусна культура на H1). Лікування хворих з підтвердженим або підозрілим діагнозом грипу A (H1N1) - Госпіталізації підлягають хворі з тяжкими формами захворювання, особи з підвищеним ризиком виникнення ускладнень, при неможливості ізоляції хворого в амбулаторних умовах, особи, що постійно проживають у закритих колективах. - Емпіричне противірусне лікування рекомендується для любого хворого із тяжкими формами захворювання із підозрою на грип A (H1N1). - Для противірусного лікування грипу A (H1N1) ВООЗ рекомендує застосовувати або озельтамівір або занамівір. Рекомендована тривалість лікування - 5 днів. Ті ж самі медикаменти слід застосовувати для лікування випадків, які дали позитивні ПЛР тести на вірус грипу A H1. - При легких формах захворювання противірусна терапія не застосовується. - Лікування хворих із тяжкими формами грипу обов'язково проводиться в умовах стаціонару у ізольованих боксах. - Противірусне лікування грипу A (H1N1) також показано людям, що відносяться до груп ризику по виникненню ускладнень: - хронічні захворювання дихальної системи; - хронічні захворювання серцево-сосудинної системи; - імунодефіцитні стани; - цукровий діабет; - хронічні захворювання нирок; Озельтамівір (Таміфлю) - дітям старше 13 років озельтамівір призначається в капсулах по 75 мг 2 рази на добу впродовж 5 днів. Препарат призначається в перші 48 годин від початку захворювання. Рекомендовані дози Таміфлю суспензії для дітей віком від 1 року і старше: Маса тіла Доза, яку рекомендовано для прийому протягом 5 днів 15-23 кг 45 мг двічі на добу > 23-40 кг 60 мг двічі на добу > 40 кг 75 мг двічі на добу Занамівір (Реленца) призначається у вигляді порошку дозованого для інгаляцій. Дітям старше 5 років по 2 інгаляції (5 мг х 2) 2 рази на добу впродовж 5 днів. Вірус грипу A H1N1 є стійким до препаратів амантадину чи римантадину. При відсутності інгібіторів нейроамінідази можливе застосування інших противірусних засобів, які рекомендовані для лікування сезонного грипу, хоча ефективність їх при грипі A (H1N1) на даний час не доведена: Противірусні препарати прямої дії: Арбідол. Противірусні препарати опосередкованої дії: Індуктори інтерферонів ( тілорон, амізон, циклоферон). Імуноглобуліни. - Показано застосування симптоматичних засобів: - при гіпертермії у дітей застосовується парацетамол чи ібупрофен. Препарати ацетилсаліцилової кислоти протипоказані для лікування грипу у дітей в зв'язку із ризиком виникнення синдрому Рея. - Антибіотики призначаються при підозрі на приєднання бактеріальної інфекції; - Хворим з гострим респіраторним дистрес-синдромом, поліорганною недостатністю допомога надається у відділеннях інтенсивної терапії. - Для забезпечення надання якісної медичної допомоги на період загрози виникнення пандемії грипу в регіонах організують цілодобові чергування консультантів на дому (співробітники кафедр педіатрії, дитячих інфекційних хвороб, інфекційних хвороб, анестезіології, досвідчені лікарі відповідних профілів). Профілактика Хіміопрофілактика грипу A (H1N1) в першу чергу показана людям, що відносяться до груп ризику по виникненню ускладнень: - хронічні захворювання дихальної системи; - хронічні захворювання серцево-сосудинної системи; - імунодефіцитні стани; - цукровий діабет; - хронічні захворювання нирок; - вік 65 років і старше. Також хіміопрофілактика грипу A (H1N1) показана за епідемічними показаннями: діти та дорослі, що постійно проживають у закритих колективах, персонал, що працює у закритих колективах, люди, що проживають разом із дітьми та дорослими, що відносяться до груп ризику, медичний персонал бригад швидкої та невідкладної допомоги, інфекційних лікарень, відділень інтенсивної терапії, працівники таможень, прикордонники. Хіміопрофілактика здійснюється шляхом застосування противірусного препарату озельтамівір. Озельтамівір (Таміфлю) - рекомендована доза Таміфлю для профілактики грипу після контакту з хворим на грип - по 75 мг 1 раз на добу перорально протягом не менш 7 днів. Прийом препарату слід розпочинати не пізніше, ніж у перші 2 дні після контакту. Предсезонна профілактика грипу A (H1N1) не застосовується. Рекомендовані дози Таміфлю суспензії для дітей віком від 1 року і старше для профілактики грипу: Маса тіла Доза, яку рекомендовано для прийому протягом 7 днів 15-23 кг 45 мг 1 раз на добу > 23-40 кг 60 мг 1 раз на добу > 40 кг 75 мг 1 раз на добу Занамівір (Реленца) для профілактики грипу призначається дітям старше 5 років по 2 інгаляції (5 мг х 2) 1 раз на добу впродовж 10 днів. Курс може бути продовжений до 1 місяця, якщо ризик виникнення захворювання зберігається. Директор Департаменту материнства, дитинства та санаторного забезпечення Р.О.Моісеєнко
Гість: Irene 01/11/2009 17:33 +7
Додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2009 р. №1154 Перелік лікарських засобів і виробів медичного призначення, на які встановлюються граничні оптово-відпускні та роздрібні ціни Найменування лікарського засобу (виробу медичного призначення) Одиниця виміру Оптово-відпускна ціна, гривень Роздрібна ціна, гривень Лікарські засоби 1. Аміксин таблетки по 0,125 міліграма № 3 39,6 55 2. Озельтамевир (Таміфлю) капсули по 75 міліграма № 10 250,92 348,5 3. Азитроміцин таблетки по 0,5 грама № 3 21,34 29,45 4. Амізон таблетки по 0,25 грама № 10 10,87 15 5. Ампіцилін таблетки по 0,25 грама № 20 6,52 9 6. Арбідол таблетки по 0,1 грама № 10 32,61 45 7. Аскорбінова кислота таблетки по 0,5 грама № 12 5,8 8 8. Ремантадин таблетки по 50 міліграмів № 20 6,16 8,5 9. Мазь оксолінова туба, 10 грамів 6,16 8,5 10. Хлоргексидину біглюконат флакон, 100 мілілітрів 3,62 5 Вироби медичного призначення 11. Марля 1 погонний метр 1,45 2 12. Маска одноразового використання 1 штука 0,73 1 13. Маска багаторазового використання марлева 1 штука 1,1 1,5 14. Рукавички 1 пара 0,73 1 15. Шприц об’єм 5 мілілітрів 0,51 0,7 ____________ Примітка. Граничні оптово-відпускні та роздрібні ціни визначено відповідно до Порядку формування цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення, щодо яких запроваджено державне регулювання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 р. № 333.
Гість: Irene 01/11/2009 17:37 +7
Терпер у разі порушень аптками цінового регулювання можна сміливо звертатись зі скаргами у міську прокуратуру та на гарячу лінію: 0-800-507-309. Бачу, що при такій місцевій владі наше спасіння винятково у Божих та наших руках. Без посередників.
Гість: Ім'я не вказано 01/11/2009 17:58 +7
ха-ха! сьогодні бачила ремантадін по 34гр! амізон таб № 20 32гр і люди змітають не торгуючись. ще й тішуться що знайшли. во! а ви про прокуратуру...
Гість: Irene 01/11/2009 18:31 +6
Читайте уважно: Амізон-таблетки по 0,25 грама № 10 - це 10 штук, а Ви говорите про № 20 це 20 штук!!!
Гість: Irene 01/11/2009 18:33 +5
Відрізняйте те, що має бути від того, що є: я Вам говорю про те, як має бути, а Ви можете купити, взяти чек і поскажитись. А якщо ні, то так буде і надалі.
Гість: Ім'я не вказано 02/11/2009 10:11 +7
В аптеці на вул.Л.Українки "Гедеон ріхтер" навіть чеки не видають за куплені ліки