У Турбові мертвих бджіл збирали відрами

У Турбові мертвих бджіл збирали відрами
Минулого тижня у Турбові масово загинули сотні тисяч бджіл. Бджолярі вважають, що до їхньої загибелі призвела діяльність місцевого господарства «Турбівське». Їсти мед жителі бояться, бо він може бути отруйним

Турбівські бджолярі отримали справжній удар по кишені - у них масово загинули бджоли. Люди звинувачують керівника місцевого підприємства, який не повідомив бджолярів про те, що на полях будуть обробляти горох гербіцидами. Тепер люди не мають бджіл. І меду також.
Два відра  мертвих бджіл
- Я з двох вуликів виніс два відра мертвих бджіл, - розповідає пасічник Василь Ніколайчук. – Земля коло вуликів була встелена  комахами. Вони гинули, як кажуть, на очах. Крутилися, як ужалені. Потім висували хоботок, складали крильця і все. Пропали всі льотні бджоли. Моє щастя, що біля будинку залишив тільки два вулики. Решту бджіл напередодні  вивіз «пастися» поближче до місця, де вже цвіте липа.
У той день до пана Василя приїхав товариш з Києва. Господар хотів почастувати гостя свіжим медом. Заради нього залишив два вулики. У присутності киянина мав відкачати мед, щоб показати весь процес. Коли підійшли до вуликів, стало зрозуміло, що тут не до меду.
- Йти в суд – це собі на збиток, - каже Василь Федорович. – Я не знаю випадку, коли пасічник у таких випадках вигравав у суді. Мій знайомий Микола Цвях з Соболівки судився з місцевим господарством, у нього також бджоли загинули, коли кропили ріпак. Суд не задовольнив його заяву. Така сама ситуація була у Костянтинівці. Там теж пасічник програв господарству. Нерви потріпали, гроші заплатив і лишився ні з чим.

Випадок не один
Ще один пасічник Анатолій Кірік теж зазнав збитків через загибель бджіл. Симптоми отруєння були такі самі: бджоли спершу крутилися, далі висували хоботок і назавжди переставали махати крильцями.
- Я помітив, що гинули бджоли протягом трьох днів, - каже пан Анатолій. – Біля вуликів і у вуликах впали ті, що повернулися. А скільки їх не долетіло?
Неприємність з бджолами спіткала і Степана Білика, який займається пасікою майже сорок років. Біля вуликів його пасіки, як і у двох попередніх бджолярів, земля встелена загиблими комахами. Частина мертвих бджіл лежить на вічку вулика.
- Це бджоли виносять мертвих, - пояснює пасічник. – У вулику завжди чисто. Серед комах є такі, яких називають чистильниками. Вони мед не носять. Їхнє завдання – дотримувати чистоти.
У сусідньому селі теж поздихали
Загинули бджоли також у сусідньому селі Чупринівка, яке знаходиться недалеко від поля, де кропили горох. Про це розповів пасічник Володимир Сторожук. Він у Чупринівці утримує пасіку.
- Земля так встелена комахами, що ногою нема де стати, - каже Володимир. – Як побачив це, аж серце розболілося.  Я мав мед викачувати. А тепер не знаю, що робити. А якщо бджоли додали в рамки отруйного меду?

На горох бджоли не сідають
Володимир Миколишин, керуючий відділенням САТ «Турбівське», керував роботами по обробітку поля хімікатами.
- Так, ми обробляли плантацію гороху гербіцидами, - каже Володимир Миколишин. – Але ж не відомо, чи саме через це загинули бджоли. Бджоли на горох не сідають. Вони літають в радіусі 6-8 кілометрів. Могли отруїтися на полі іншого господарства. У мене самого загинули бджоли у двадцяти вуликах. Так що я теж постраждав. Пропали льотні бджоли. Але я не можу сказати, що отрути наїлися саме на нашому полі.
Журналіст RIA попросив співрозмовника уточнити, який саме вид гербіцидів використовували при обробці поля. Але підприємець відмовився від коментарів.

Судитися не будуть
Селищний голова Турбова Олександр Бондар повідомив, що до нього зверталися пасічники із скаргою на загибель бджіл. - Я домовився про зустріч керівника господарства  САТ «Турбівське» Володимира Дмитрука з постраждалими пасічниками, - каже селищний голова. – Вони зустрічалися. До чого домовилися, мені невідомо.
- Ми домовилися про те, що надалі господарство завчасно повідомлятиме пасічників про роботи з використанням отрутохімікатів, - каже пасічник Микола Стецюк. –  Мертвих бджіл вже не вернеш. Я далі від поля, яке кропили. У мене пропала тільки частина льотних бджіл. А судитися не будуть, бо більшість пасічників самі по собі, вони навіть не зареєстровані у ветеринарній службі. Без цього суд не прийме документи.

Довідка
В одному вулику нараховується приблизно сто тисяч (!) бджіл. Продуктивний літ бджоли становить 3-4 кілометри. Вартість однієї бджолосім’ї – сто гривень. З одного вулика викачують не менше  50 кілограмів меду, за який  можна отримати 1800 гривень.


Ветеран пасіки Степан Білик протягом тривалого часу очолював місцеве товариство бджолярів.  Як і попередні співрозмовники, він підозрює, що причину загибелі бджіл треба шукати в господарстві «Турбівське». За його словами, комахи почали гинути уже в той день, коли кропили горох.
- В горосі є медоносна рослина, вона  цвіте жовтими квітками. Коли кропили горох, отрута впала і на неї. Якби ж бджолярів попередили, то вони б не випускали бджіл, поки обробляли поле хімією, - каже Степан Микитович. - Колись було товариство бджолярів, але його вже немає. Зараз кожен сам за себе. Але пасічників у селі багато. Скільки точно, не скажу. Колись у товаристві було понад сто пасічників, які мали тисячу бджолосімей. Колективно ще можна було б довести свою правоту, найняли б юриста, а по одному ми нікому і нічого не докажемо.
 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (4)
  • Anonymous

    Этого мудака я сам порешу. и ипестициды засуну его жене в риот
  • Anonymous

    в европе миллионы людей собирают петиции чтобы ограничить использование определенного рода пестицидов которые убивают пчел, так как катастрофическое сокращение популяции пчел может поставить под угрозу всю пищевую цепочку человечества...и таки добились запрета... у нас всё как всегда.. компании которые вложили в разработку (а именно байер, сингента, монсанто) теряют там рынки сбыта... зато у нас контроль практически отсутвует, мы "идеальные потребители" всякой гадости :(
  • Anonymous

    http://www.avaaz.org/ru/save_the_bees_global/?tFvhzeb
  • Anonymous

    мертви бджолы не гудуть (((
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
09:18 Ціною свого життя врятував пораненого побратима. Вінниця прощається з Олександром Яремчуком 08:36 Сьогодні вітаємо Олександра та Гаврила. Історія, заборони та прикмети 20 квітня 21:01 Створимо живий коридор для Героя! До Вінниці «на щиті» повертається Олександр Яремчук 20:14 Орденом нагородили молодого бойового медика Нацгвардії Богдана Гижу з Козятина Від читача 19:06 Молодь Вінниччини ярмаркувала у Хмельницькому 20:02 «Він навчив мене бути щасливою, але не сказав, як жити без нього». Розповідь дружини полеглого бійця 19:33 Дев'ять днів у Вінниці за рядом адрес не буде газу. Список будинків 19:25 Онови дані в ТЦК або станеш ухилянтом. До чого ще зобовʼязує новий закон про мобілізацію? 18:02 На Вінниччині вирує негода: рятувальники прибирають повалені вітром дерева photo_camera 18:00 Кращі клінінгові компанії та хімчистки Вінниці: де і як замовити? (партнерський проєкт) 17:01 Справа на мільйон. Заступника мера Гнівані знову звинувачують у розкраданні бюджетних коштів 16:00 Афіша Вінниці. Де і як відпочити дітям і дорослим на вихідних 20 та 21 квітня 15:31 У Вінниці на «зебрі» Volkswagen збив пенсіонерку. Жінка у лікарні 15:19 Браконьєр на Вінниччині наловив риби на 117 тисяч гривень photo_camera 14:04 Через два роки вінницькі ліцеї перероблять у гімназії та школи. Пояснюємо рішення виконкому 13:13 Обгін по зустрічній закінчився автотрощею. Постраждала 13-річна дівчинка photo_camera 12:10 Лабораторія ДІЛА - не лише про дослідження, а про турботу до команди, благодійність та підтримку госпіталів (новини компаній) 12:02 Окупанти втратили ще 870 солдатів та два засоби ППО — Генштаб ЗСУ 11:01 У Вінниці знеструмили 10 вулиць: адреси, де немає світла та причина відключення 11:00 Що таке вініри? Де їх встановити у Вінниці (партнерський проєкт)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up