Студент крав гроші через Інтернет

Студент крав гроші через Інтернет
Двадцятирічний студент невдовзі опиниться на лаві підсудних за поповнення власного телефонного рахунку. Протизаконним у цій ситуації є те, що поповнив хлопець рахунок за чужий кошт на тисячу гривень

Цими днями Управління Служби безпеки України в області порушило проти нього кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерних мереж, що призвело до втрати і підробки інформації) та ч. 1 ст. 185 (крадіжка) ККУ. Метод відбирання чужих грошей студент вибрав досить простий, такий, що не потребує великих хакерських умінь і навичок.
Восени минулого року він закинув в Інтернет оголошення про працевлаштування в американській компанії. Певна річ, що ніякої згаданої компанії не існує, і ніхто нікого влаштовувати на роботу за океаном не збирався. Кандидатам натомість пропонувалося заповнити анкету, в якій серед іншого треба було вказати реквізити платіжної картки, повідомляють у прес-групі УСБУ області. Далі, як кажуть, справа техніки.
Хлопець зайшов на сайт магазину мобільного зв’язку, звідки поповнив рахунок власного мобільного телефону через Інтернет із допомогою чужої картки. Зробити це, між іншим, дуже просто. Ніякої конфіденційної інформації, відомої лише власникові картки, вводити не потрібно. Для експерименту автор матеріалу поповнила через Інтернет власний мобільний рахунок (із допомогою своєї ж пластикової картки). Зробити це виявилося вельми просто. От і студент розбагатів на тисячу гривень на розмови. За рахунок невідомої йому жінки-„спонсора”. Щоправда, не з першої спроби. А одразу після наступної – вдалої - до хлопця завітали співробітники спецслужб, зекономивши тим самим кошти наївних клієнтів, що спокусилися на роботу в Штатах і вказали реквізити платіжної картки.
За інкриміновані 20-річному студентові вузу злочини йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на термін від двох до п’яти років.
Між тим, проблема електронного захисту банківських рахунків останнім часом стає усе більш гострою. Починаючи від такого простого знімання грошей із рахунку до незаконних переведень великих сум коштів на інші рахунки та махінацій із банкоматами. У зв’язку з цим УСБУ України в області звертається до громадян із проханням повідомляти про відомі їм факти з метою попередження можливих протиправних дій за телефоном довіри 35-16-62 чи за адресою: вул. Грушевського, 27.

Коментарі експертів
Сергій Безкревний, начальник відділу інформаційних технологій банку "Київська Русь"

- Я думаю, що на 99,9% банки та їх клієнти застраховані від подібних випадків. Як на мене, головна причина певних махінацій часто криється не ззовні, а всередині банку, серед його теперішніх чи колишніх працівників. Хоча я не знаю ситуацію повністю, тому щось стверджувати важко. Можливо, це було зроблено через сайт мобільного провайдера чи інтернет-магазину, можливо, зловмисник стояв у когось за спиною.

Леонід Тимчук, директор Вінницької філії банку "Хрещатик"
- Це питання безпеки самого банку і наскільки він готовий захищати своїх клієнтів. Єдине, що можу сказати, такі випадки у Вінниці непоодинокі. Інше питання, що максимальна сума, яку зловмисник міг зняти в такий спосіб, - це 100 доларів. Для того, аби зняти більше, йому була б потрібна додаткова інформація або ж інші операції.
У нашому банку таких випадків не було. Згідно з нашими правилами, отримати послугу роботи зі своїм рахунком в Інтернеті клієнт може лише після його звернення. Тобто ця послуга не є масовою. Підписуючись на неї, людина погоджується з тим, що банк знімає із себе контроль за станом рахунку. Якщо клієнт раптом стане жертвою махінацій, він не матиме претензій до банку, і з нього знімається відповідальність. Погоджуватися чи ні з таким ризиком - справа індивідуальна.
Ольга МАЛІЦЬКА

Відео дня

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:04 На Донеччині загинув Юрій Іванина з Іллінців 20:18 Вінничан запрошують на відкриття фотовиставки Максима Кривцова на псевдо «Далі» 19:35 У першому кварталі понад 320 переселенців знайшли роботу на Вінниччині. На яких підприємствах? 19:12 До Міжнародного дня сім'ї у Вінниці проведуть захід «Сильні, вільні та спортивні» Від читача 13:38 На Вінниччині відкрили набір на безоплатний курс із вивчення правил дорожнього руху — як долучитися? 18:44 Після десятків років занепаду легендарний «Шоколадний будинок» відреставрували. Ми побували всередині play_circle_filled 18:23 До п'яти років за ґратами засудили бухгалтерку за привласнення бюджетних коштів 18:05 У Вінниці складно врятувати безпритульну тварину? Історія загибелі кота оголила великі проблеми photo_camera 17:19 Нічний дебош у Вінниці: п'яні хулігани розбили вікно та шуміли у під'їзді photo_camera 17:08 Кому належить недобудова на Соборній? І ще про історію її «вічного ремонту» photo_camera 16:19 Минулої доби у двох ДТП травмувалися троє дітей та троє дорослих photo_camera 15:25 На війні загинув легендарний боєць «Азова» 21-річний вінничанин Назарій «Грінка» Гринцевич play_circle_filled photo_camera 14:22 Захисник з Вінниччини Василь Грабійчук отримав нагороду від Головкома ЗСУ photo_camera 14:20 Від шпаклівки до декору: Як «ВінЄвроБуд» вчить дітей креативності та майстерності (новини компаній) 13:21 У восьми криницях Вінниці виявили неякісну воду. Адреси 12:23 З початку травня на навчальних автівках змінилося маркування 11:51 Запустили масштабний волонтерський проєкт «Подільські дрони». Мета — збирати по тисячі FPV щомісяця photo_camera 11:25 Де смачно пообідати у Центрі Вінниці: огляд бізнес-ланчів і не тільки (партнерський проєкт) 11:21 Небайдужі вінничани повідомили патрульним про п'яного водія photo_camera 10:23 Без води та світла. Де у Вінниці 7 травня відключатимуть послуги
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up