Ласощі: коли купувати та скільки

Ласощі: коли купувати та скільки
Чим пізніше ви почнете давати малюкам солодощі, тим міцніші будуть у них зуби, радить стоматолог Олександр Сухина

Якщо батьки не встигли купити нічого солодкого по дорозі в садочок, то вже разом із дитиною йдуть у магазин. Продавці кондитерських відділів зазначають:
- Приходять по цукерки й печиво для малят не тільки ввечері, але й зранку. Найчастіше дорослі питають у дітей, що ті бажають купити, а потім вирішують, чи погоджуватись, кажуть: "Давай купимо тільки це, а завтра - інше". Іноді трапляються конфлікти.
- У нашій сім’ї всі солодкоїжки, - зізнається вінничанка Катерина, мати дворічної доньки, - тому щодня купуємо щось смачненьке. Як правило, вівсяне печиво, пряники, льодяники. Шоколаду не купуємо, донька ще маленька.
Вихователь із 21-річним стажем Зінаїда Михайлівна розповідає, що питання "Що ти мені купила?" діти ставлять постійно: і 20 років тому, і зараз.
- Солодощі краще вживати в невеликих кількостях і тільки після їди. Потім бажано прополоскати рота водою або молоком (яке, до речі, можна проковтнути), - каже завідувач відділення дитячої стоматологічної поліклініки Олександр Сухина. - Я б не радив споживати імпортні цукерки та "пластилінове", тобто ненатуральне, печиво, також солодкі газовані напої (типу кока-коли). А жуйки можна жувати тільки після їжі і не більше ніж 10 хвилин.
- Деякі складові солодощів є найбільшими алергенами для дітей. Це яйця, коров'яче молоко, какао, горіхи, також деякі домішки, що містяться в багатьох продуктах, - зазначає лікар-алерголог Ольга Чирка. - Тому ретельно роздивляйтеся упаковку: якщо на ній зазначено консерванти нижче від Е-500, вони можуть бути потенціальними алергенами.
Лікар-гастроентеролог Світлана Єжова радить не їсти нічого солодкого перед основним прийомом їжі і взагалі дотримуватися режиму харчування. Також треба уникати чіпсів, сухариків, пепсі та кока-коли, гострих приправ, кетчупів, жирних продуктів.
Неправильне харчування і надмірне вживання ласощів може викликати і кишкову інфекцію. Про це повідомляє головний санітарний лікар Олександр Сорочан, який відзначає зростання цієї захворюваності останнім часом:
- Мені здається, це пов'язано не тільки з неякісними продуктами, а й із культурою їх споживання. Напевно, всім траплялося бачити, як батьки, купуючи банан, відразу дають його дитині. Звісно, банан чиститься, але дитина тримає його руками, і що на них залишається після контакту з цією закордонною лакоминкою, невідомо. Тому раджу дотримуватись гігієнічних вимог: ретельно мити все, що купується без упаковки.

Коментарі експертів
Лікар-алерголог дитячої обласної лікарні Ольга Чирка:


- Під час свят можлива псевдоалергічна реакція, яка виникає через надмірне навантаження на кишково-шлунковий тракт, тобто переїдання, але симптоми ті ж: почервоніння шкіри, блювота, висипи на шкірі, нежить, кашель. Також потрібно відстежувати реакцію на продукти, що вживаються вперше: обов'язково мінімальна доза і спостереження протягом чотирьох-п’яти днів. Не забувайте, що існують уповільнені реакції, які проявляються не зразу, а з часом. Тому краще провести спостереження і вдруге. Дуже обережно давайте овочі з теплиці, імпортні фрукти. Віддавайте перевагу тим, що ростуть у нашій місцевості. Взагалі, всі продукти для дітей повинні бути екологічно чистими, натуральними, бажано зі свого саду і городу.

Лікар-гастроентеролог дитячої міської лікарні №1 Світлана Єжова:

- У харчуванні краще дотримуватися міри. Маленьким дітям до трьох років бажано не давати шоколаду. Сік вживати розбавленим у пропорції 1:3 до чотирнадцяти років. Якщо у дитини проблеми з кишково-шлунковим трактом, потрібно обов'язково звернутися до лікаря. Адже і порушення апетиту, і головний біль, і гіркота у роті та інше можуть бути симптомами різних захворювань. А лікувати потрібно не симптом, а причину хвороби.
Фрукти краще вживати ті, що ростуть у нашій місцевості, і обов'язково мити чи відмочувати під проточною водою. Це стосується і сухофруктів.

Відео дня
>Головний державний санітарний лікар м. Вінниці Олександр Сорочан:

У 2006-2007 роках захворюваність на ентероколіт втратила свою сезонність і є стабільно високою протягом року. Загальний рівень захворюваності на кишкові інфекції зріс на 30,6% за рахунок гастроентероколітів, захворюваність якими збільшилась майже на 40%.
При аналізі опитування постраждалих встановлено, що ймовірними факторами передачі збудників гастроентероколітів були:
- молочна продукція, придбана на ринку, - 11%;
- молочна продукція, придбана в магазині, - 16%;
- м'ясні продукти з ринку - 11%;
- м'ясні страви домашнього приготування - 17,8%;
серед інших:
- цитрусові - 11,2%;
- овочі, фрукти - 26,9%;
- салати, пюре домашнього приготування - 16,9%.

Тетяна ЩЕРБАТЮК

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 На Європейській площі перевіряли цукор, вакцинували, робили тест на ВІЛ photo_camera 20:07 Вода лише в чверті досліджених у Вінниці криниць відповідає санітарно-гігієнічним нормам 19:12 Старі фото Вінниці. Яким було наше місто і його мешканці у 80-х роках минулого століття photo_camera 18:37 Важко зберігати спокій? Є проста техніка дихання для подолання стресу play_circle_filled Від читача 23:38 Благоустрій П'ятничанського парку 18:02 Оголосили підозру та взяли під варту розповсюджувача канабісу play_circle_filled photo_camera 17:25 «Бойові каски замість корони тримали над головами». Дружина поїхала до чоловіка вінчатися на фронт 16:37 Рятувальники отримали нову техніку та медикаменти від благодійників play_circle_filled photo_camera 16:30 Меланома у дітей: причини, фактори ризику та профілактика захворювання 15:56 Електроенергія по годинах: з'явився графік відключень на шість черг 15:03 «Потрібно поспішати жити»: захисник з позивним «Івасик» про життєві цінності 14:21 У Хмільницькому районі під колеса легковика потрапив пішохід. Потерпілий у лікарні photo_camera 13:37 «Депортація досі триває». Історії трьох кримських татар, яких вигнали з рідних будинків photo_camera 13:13 Сьогодні — День боротьби за права кримськотатарського народу 12:16 Підстанція обленерго знеструмлена через падіння уламків ворожого безпілотника 11:57 Зірковий український комік Влад Шевченко вперше стане батьком 11:19 У Гайсині врятували 84-річну жінку та чотирирічну дитину з задимленого під'їзду 10:41 Гучно було і на Вінниччині: вночі ворог знову атакував нас ударними «шахедами» 10:27 Вінниця прощається із полеглим 23-річним воїном Олександром Лєсніком 09:15 Тульчинський захисник Денис Грінзіцький отримав «Хрест хоробрих»
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up