«Гармонійці» відвідали музеї Вінниці

Вінниця унікальне місто, яке має багато своїх родзинок і цікавинок, серед яких почесне місце займають музеї. Отож, 5 липня, члени ГО «Гармонія» і клієнти Центру реабілітації «Гармонія» ім. Раїси Панасюк, за підтримки служби супроводу та служби перевезення людей з інвалідністю, вирушили до музеїв Вінниці.

Першим місцем, яке відвали «гармонійці», був Вінницький літературно-меморіальний музей ім. М.Коцюбинського. Саме музеї є об’єктами нашої культурної спадщини, особливою складовою духовного збагачення для молоді, національною пам’яткою нашого народу. І те, що Вінниччина має серед своїх синів всесвітньовідомого письменника Михайла Коцюбинського – ще раз підкреслює унікальність і привабливість нашого міста.

В будинку М.Коцюбинського екскурсовод розповіла нам про важкий життєвий шлях та творчі успіхи письменника. Для тих, хто не знає: М.Коцюбинський автор таких всесвітньовідомих творів як: «Тіні забутих предків», «Intermezzo», «Fata Morgana».

Особисто мене вразив факт, наскільки М.Коцюбинський любив українську мову. У російські імперії діяла заборона на друк творів українською мовою, тому письменник зробив закордонний паспорт і направився у творчу поїздку до Львова, який в ті часи належав до Австро-Угорщини. Після повернення Михайла Михайловича до дому, Львівський дитячий журнал «Дзвінок» опублікував  його вірш «Наша хатка» українською мовою.

Наступний пункт нашого призначення був Вінницький обласний художній музей. На жаль, він поки що є недоступним для самостійного відвідування людьми на візках, але за допомогою служби супроводу нас підняли по сходинках в музей. Працівники музею запевнили нас, що працюють над розв’язанням питання доступності їхнього закладу для людей з інвалідністю.

Для «гармонійців» провели цікаву та змістовну екскурсію. Вражає різноманітність картин, представлених авторів та техніки малювання.

Якщо будете відвідувати художній музей, то перш ніж фотографувати вимикайте спалах на своїх девайсах. На прощання працівники художнього музею подарували «гармонійцям» значки музею, на добру згадку про відвідування їхнього закладу.

Третім місцем, яке відвідала наша група, був Вінницький музей моделей транспорту. Цей музей унікальний, тому що є єдиним музеєм такого типу в Україні.

Нам люб’язно показали моделі автомобілів, літаків, танків, кораблів, мотоциклів, трамваїв, тролейбусів, автобусів, потягів, а також справжні автомобільні двигуни. В музеї також знаходиться бібліотека з унікальними книжками по реставрації автомобілів.

Наразі в музеї знаходиться понад 5500 моделей, це є рекордом, який зафіксований у Книзі рекордів України в категорії колекцій. Власники представлених колекцій з захватом розповідали про свої експонати. Рекомендую усім вінничанам і гостям міста відвідати музей моделей транспорту. Він є повністю доступним для людей з інвалідністю і має доступний туалет для людей на візках (що є немаловажною складовою доступності).

Хочу зазначити, що Вінницький літературно-меморіальний музей ім. М.Коцюбинського, Вінницький художній музей та Вінницький музей моделей транспорту – екскурсії для «гармонійців» провели безкоштовно, за що їм велика подяка від нашої групи та від мене особисто.

І на останок наша дружна команда направилась до вінницької Вежі, де ми їли морозиво та ділились враженнями одне з одним від екскурсії та проведених разом годин. Окрема подяка Крижанівській Оксані, Жуковській Сюзанні та Капілісті Людмилі за організацію чудового дозвілля.

Бажаю усім знаходити трохи часу для того, щоб відвідувати цікаві місця нашого гарного міста.

Коментарі (0)
Вінницькій ГО «Гармонія» виповнилося 22 роки!

Вінницькій ГО «Гармонія» 18 березня виповнилося 22 роки! ГО «Гармонію» знають і шанують не тільки...

Презентація книги поезій «Васи́льки» Ірини Зелененької

         На базі освітнього хабу «NotBox» кафедри української літератури Вінницького...

Калитко, Каданов, Куценко – поезія та пісні над вінницькими дахами

         У п’ятницю, 8 липня, я побував на благодійних поетичних читаннях Катерини Калитко,...

Покоління скалічене російською мовною пропагандою

        На мою думку, у теперішніх реаліях, саме мова є однією з ознак поваги й підтримки української...

Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Створимо живий коридор для Героя! До Вінниці «на щиті» повертається Олександр Яремчук 20:14 Орденом нагородили молодого бойового медика Нацгвардії Богдана Гижу з Козятина 20:02 «Він навчив мене бути щасливою, але не сказав, як жити без нього». Розповідь дружини полеглого бійця 19:33 Дев'ять днів у Вінниці за рядом адрес не буде газу. Список будинків Від читача 19:06 Молодь Вінниччини ярмаркувала у Хмельницькому 19:25 Онови дані в ТЦК або станеш ухилянтом. До чого ще зобовʼязує новий закон про мобілізацію? 18:02 На Вінниччині вирує негода: рятувальники прибирають повалені вітром дерева photo_camera 18:00 Кращі клінінгові компанії та хімчистки Вінниці: де і як замовити? (партнерський проєкт) 17:01 Справа на мільйон. Заступника мера Гнівані знову звинувачують у розкраданні бюджетних коштів 16:00 Афіша Вінниці. Де і як відпочити дітям і дорослим на вихідних 20 та 21 квітня 15:31 У Вінниці на «зебрі» Volkswagen збив пенсіонерку. Жінка у лікарні 15:19 Браконьєр на Вінниччині наловив риби на 117 тисяч гривень photo_camera 14:04 Через два роки вінницькі ліцеї перероблять у гімназії та школи. Пояснюємо рішення виконкому 13:13 Обгін по зустрічній закінчився автотрощею. Постраждала 13-річна дівчинка photo_camera 12:10 Лабораторія ДІЛА - не лише про дослідження, а про турботу до команди, благодійність та підтримку госпіталів (новини компаній) 12:02 Окупанти втратили ще 870 солдатів та два засоби ППО — Генштаб ЗСУ 11:01 У Вінниці знеструмили 10 вулиць: адреси, де немає світла та причина відключення 11:00 Що таке вініри? Де їх встановити у Вінниці (партнерський проєкт) 10:10 «Ця картина — не порнографія». Чому через роботу вінницького художника спалахнув скандал photo_camera 09:35 Мікрорайон Слов'янка та ще п'ять вулиць без води. АДРЕСИ
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up