Виставки

Творчій колектив вінницького підприємства Українського товариства сліпих підготував оригінальну програму у День пам’яті і примирення. Її родзинками стали виступ незрячої поетеси Людмили Дворніцької і виставка картин із пластиліну вінницького художника із порушенням зору Дмитра Ядвижина.

Побачити сотні унікальних документів та фото, багато з яких публікуються вперше, вінничани зможуть на виставці «Прийшли, заспівали, перемогли», яку у Вінницю привезла відома дослідниця і популяризаторка історії «Щедрика», засновниця Інституту Леонтовича Тіна Пересунько. Виставка до кінця тижня діятиме у фоє Донецького національного університету ім. Стуса, а у неділю, 24 березня, експозицію можна буде побачити у фоє Вінницького театру ім. Садовського перед концертом-реконструкцією «Прилетіла ластівочка».

Уперше у Вінниці показують на загал оригінали з архівів КДБ про Валентина Отамановського. Його заарештували у 1929 році за так звану націоналістичну контрреволюційну діяльність. Після відбуття покарання заборонили повертатися до Вінниці. Ознайомитися з оригіналами допитів тодішнього НКВС можна в обласному краєзнавчому музеї на виставці «Літописець Вінниці».

За допомогою 30 тисяч дерев’яних кубиків вінничанин Володимир Лапшов відтворив історії Героїв і головні події за 19 місяців повномасштабної війни рф проти України. Виставку унікальних робіт відзначили рекордом України. Автор планує далі показати її у всіх українських містах та за кордоном:  у Брюсселі у штаб-квартирах НАТО і Європейської комісії та у Нью-Йорку у штаб-квартирі ООН, де чомусь досі не бачать геноцид українського народу.

У суботу, 9 вересня, о 12.20 на Європейській площі біля Вежі на відкритті виставки буде встановлено рекорд України, а вінничани побачать 20 вражаючих 4D-картин, 20 прапорів та 20 історій героїчного спротиву за 19 місяців повномасштабної війни рф проти України. Вінницький митець і волонтер Володимир Лапшов працює в унікальній авторській техніці: кожна його картина складається із понад півтори тисячі дерев’яних кубиків. Деревину для робіт автору воїни передавали з передової, друзі-волонтери привозили з прифронтових міст і сам він збирав матеріал під час волонтерських поїздок у прикордонні та деокуповані міста: Бучу, Херсон, Чорнобаївку.

У місті давно не бачили такої великої черги людей — вони прийшли віддати данину шани полеглим землякам. Експонати для експозиції надали рідні тих, хто не повернувся з війни. Хто організував експозицію?

На базі Вінницької станції юннатів провели обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічна композиція». Там було представлено понад 300 фотографій готових робіт школярів із різних районів нашого краю. Найкращі композиції, які презентують регіон на фінальному етапі, визначали у семи традиційних номінаціях.

У Києві підбили підсумки 13-ї міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти України». Вона мала проходити у березні, але через військовий стан була перенесена на кінець 2022 року.

Як нелюдськи рашисти били до напівсмерті херсонських патріотів, а люди все одно виходили на мітинги. Партизани переховували у теплицях врятованих військових 59-ї бригади і бойового пса з Вапнярки. І поки окупанти заполоняли ринки й заклади міста самогоном, легендарному волонтеру Дяді Гриші херсонці віддавали останнє — для хлопців ЗСУ. Правду про життя окупованого Херсона і боротьбу, що триває, вінничанам відкриває особлива фотовиставка Олександра Корнякова, яка триває у «Галереї ХХІ» .

Неймовірні картини були врятовані із самого пекла війни. І якби їх не вивезли вчасно, були би втрачені назавжди. Знайомтеся із вражаючим мистецтвом нашого українського дяді Вані — виняткового художника-філософа із Краматорська Івана Борисова. Побачити виставку у Вінниці можна в галереї «Арт-Шик» до 31 серпня.

keyboard_arrow_up